هدر اصلی
1391/04/11 12:01:28
سرویس صحن
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به تذکر نمایندگان؛

ساخت مسکن در کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به تذکر نمایندگان مردم در خانه ملت با اشاره به روند کیفی سازی ساخت و ساز مسکن مهر گفت: تمامی ساخت و سازهای مسکن به خصوص در بخش مسکن مهر زیر نظر سازمان نظام مهندسی و توسط بخش خصوصی انجام می شود.
ساخت مسکن در کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به تذکر نمایندگان مردم در خانه ملت با اشاره به روند کیفی سازی ساخت و ساز مسکن مهر گفت: تمامی ساخت و سازهای مسکن به خصوص در بخش مسکن مهر زیر نظر سازمان نظام مهندسی و توسط بخش خصوصی انجام می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2252.jpg ساخت,مسکن,در,کشور,توسط,بخش,خصوصی,انجام,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی نیکزاد در نشست علنی امروز یکشنبه 11 تیر مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال نمایندگان افزود: در حال حاضر تمامی ساخت و سازهای مسکن در کشور توسط بخش خصوصی انجام شده و سرعت در انجام کار فدای کیفی سازی نمی شود.

وی افزود: در حال حاضر 261 باب فضاهای آموزشی و تفریحی در حوزه مسکن مهر ایجاد شده و بودجه لازم برای آنها نیز به استانداران واگذار شده است.

نیکزاد در پاسخ به تذکر نماینده ای مبنی بر ساخت مسکن مهر در خارج از محدوده شهرها یادآور شد: براساس قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن اجازه افزایش محدوده قانونی به دولت توسط نمایندگان در اختیار دولت قرار داده شده و دولت می تواند براساس این قانون جهت رفع نیاز ساخت مسکن در کشور و در این راستا اقدام کند.

عضو هیات دولت تصریح کرد: در سال 85 و در استان ایلام 99 هزار و 58 واحد مسکونی ایجاد شده  که از سال 85 تاکنون نیز 46 هزار و 201 واحد به آن اضافه شده است که می توان گفت به اندازه 47 دصد مسکن های موجود در کشور در این استان ساخته شده است.

وی در ادامه به طرح های در دست اقدام دولت در زمینه مسکن مهر اشاره کرد و گفت: متروی هشتگرد و متروی پرند جزو نیازهای ضروری مسکن مهر در این مناطق است که این موضوع نیز در دستور کار قرار گرفته است.

نیکزاد افزود: در بخش مسکن روستایی 4 میلیون و 428 هزار واحد تا سال 85 در کشور احداث شده که از سال 85 به بعد یک میلیون و 810 هزار واحد در دولت های نهم و دهم ساخته شده است.

وی در پایان به مشکلات صنعت هوایی کشور اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر در سندیکای هواپیمایی بین المللی 352 عضو فعالیت می کنند که با وجود تحریم ها علیه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران صد تحریم ها شکسته شده و ایران توانسته در این عرصه نیز به موفقیت هایی دست یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet