روز مجلس
1391/04/11 12:40:01
سرویس صحن
رسایی:

انتخاب ریاست کمیسیون اصل 90 تا اصلاح آیین‌نامه به تعویق افتد

عضو کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی خواستار به تعویق افتادن انتخاب ریاست کمیسون متبوعش تا پایان تعطیلات مجلس شورای اسلامی شد و گفت: بهتر است بعد از اصلاح آیین‌نامه مجلس درباره انتخاب ریاست کمیسیون، این کار انجام گیرد.
انتخاب ریاست کمیسیون اصل 90 تا اصلاح آیین‌نامه به تعویق افتد عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی خواستار به تعویق افتادن انتخاب ریاست کمیسون متبوعش تا پایان تعطیلات مجلس شورای اسلامی شد و گفت: بهتر است بعد از اصلاح آیین‌نامه مجلس درباره انتخاب ریاست کمیسیون، این کار انجام گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/17012.jpg انتخاب,ریاست,کمیسیون,اصل,90,تا,اصلاح,آیین‌نامه,به,تعویق,افتد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز (یکشنبه 11 تیر) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله‌ای که برای انتخاب ریاست کمیسیون اصل 90 که در صحن علنی آمده قابل حل است، گفت: امروز کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس جلسه دارد و موضوع نحوه انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 می‌تواند با اصلاح آیین‌نامه در این کمیسیون حل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به انتقادات نمایندگان نسبت به نحوه انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 افزود: متاسفانه به اعضای کمیسیون اصل 90 هم خبر داده نشد که آیا کسی از شما 8 نفر قصد کاندیداتوری برای ریاست این کمیسیون را دارد یا خیر؟

وی با بیان اینکه هستند از اعضای کمیسیون اصل 90 که سابقه قضایی دارند و می‌توانستند ریاست کمیسیون را برعهده بگیرند، گفت: متاسفانه هیات رئیسه مجلس این موضوع را مورد بررسی قرار نداد.

رسایی با بیان اینکه هیات رئیسه باید افرادی که خود را از طرف کمیسیون اصل 90 به‌عنوان کاندیدا معرفی کردند، مورد بررسی قرار می‌داد و بعد گزینه نهایی را معرفی می‌کرد، گفت: در حال حاضر کار هیات رئیسه طبق آیین‌نامه است اما آیین‌نامه فعلی مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی با بیان اینکه تا این لحظه 8 عضو کمیسیون اصل 90 حتی کنار یکدیگر جمع نشده‌اند، افزود: این در حالی است که امروز در دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس انتخاب اعضای غیرثابت کمیسیون اصل 90 آمده است   و جای این سوال باقی است که چه عجله‌ای برای معرفی نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی در کمیسیون اصل 90 است.

رسایی با طرح این سوال که آیا مجلس باید براساس آیین‌نامه یا عقل اداره شود، گفت: اگر چه کار هیات رئیسه در معرفی رئیس کمیسیون اصل 90 خلاف آیین‌نامه نیست، اما اگر هیات رئیسه حداقل به ما 8 نفر اعضای این کمیسیون درباره میل به کاندیداتوری سوال می‌کرد، بهتر بود.

وی خواستار به تعویق افتادن انتخاب ریاست کمیسون متبوعش تا پایان تعطیلات مجلس شورای اسلامی شد و گفت: بهتر است کمیسیون تدوین، اصلاحی در آیین‌نامه مجلس برای انتخاب ریاست کمیسیون داشته باشد و بعد انتخاب ریاست کمیسیون در صحن علنی انجام گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet