خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/04/11 12:56:47
سرویس صحن
سلیمانی:

اعتراض بنده به شیوه رای گیری است

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در رابطه با شیوه رای گیری رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: اگر قرار است یک نفر معرفی شود باید شیوه رای گیری نیز متناسب با این امر تغییر کند.
اعتراض بنده به شیوه رای گیری است نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در رابطه با شیوه رای گیری رئیس کمیسیون اصل 90 گفت: اگر قرار است یک نفر معرفی شود باید شیوه رای گیری نیز متناسب با این امر تغییر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7343.jpg اعتراض,بنده,به,شیوه,رای,گیری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدسلیمانی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در تذکری نسبت به روش رای گیری رئیس کمیسیون اصل 90 تاکید کرد: هیات رئیسه می تواند دو نفر را معرفی کند اعتراض بنده نسبت به شیوه رای گیری است .

وی ادامه داد: اگر قرار است یک نفر معرفی شود باید یک رای کبود ویک رای سفید داده شود نه این که اسم فرد نوشته شود؛ اسم نوشتن معنی ندارد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: اگر قرار است یک نفر به عنوان رئیس انتخاب شود باید شیوه رای گیری نیز تغییر کند.

در ادامه ابوترابی خطاب به سلیمانی اعلام کرد: روش ها و شیوه های رای گیری متفاوتی داریم اما در مورد دیوان به این نحو انجام شود که در مجلس کارتی تقدیم شده تا نام فرد پیشنهادی بر روی آن نوشته شود. اگر فرد مورد نظر حائز اکثریت آرا شد که تصویب می شود اما اگر رای نیاورد طبق آیین نامه فرد دیگری معری می شود.

ابوترابی افزود: برخی دوستان معتقد هستند که  آیین نامه باید اصلاح و به جای یک نفر دو نفر پیشنهاد شود؛ این امر در کمیسیون آیین نامه قابل طرح است و اگر اصلاح شود طبق آن عمل می کنیم ضمن این که به گمان بنده فرق معناداری بین دو روش وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet