هدر اصلی
1391/04/11 13:10:31
سرویس صحن
هاشمی در نطق میان‌دستور؛

سیاست‌های نادرست شغل آبا و اجدادی مردم هرمزگان را هدف قرار داده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم از بین رفتن مشاغل آبا و اجدادی در حوزه انتخابیه میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد را نتیجه تصمیمات و سیاستگذاری نادرست دولت خواند و گفت: مردم حوزه انتخابیه اینجانب دچار وضعیت بحرانی هستند.
سیاست‌های نادرست شغل آبا و اجدادی مردم هرمزگان را هدف قرار داده است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم از بین رفتن مشاغل آبا و اجدادی در حوزه انتخابیه میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد را نتیجه تصمیمات و سیاستگذاری نادرست دولت خواند و گفت: مردم حوزه انتخابیه اینجانب دچار وضعیت بحرانی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/4034.jpg سیاست‌های,نادرست,شغل,آبا,و,اجدادی,مردم,هرمزگان,را,هدف,قرار,داده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 11 تیر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور با گرامیداشت یاد شهدا، جانبازان و ایثارگران و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: از ملت شریف ایران به دلیل حضور گرم و پرشور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس نهم با بیان اینکه مردم استان هرمزگان همراه با مردم سایر استان‌ها از آرمان‌های امام (ره) و خون شهدا پاسداری خواهند کرد و گوش به فرمان مقام معظم رهبری در حفظ و حراست از نظام و ارزش‌های نظام خواهند کوشید، افزود: مردم هرمزگان حافظان خلیج‌فارس و جزایر ایرانی تنب بزرگ و کوچک هستند و اجازه نخواهند داد دشمنان چشم طمع به این منطقه استراتژیک داشته باشند.

وی با بیان اینکه شعار انتخاباتی اینجانب اتحاد، توسعه و تعقل بوده است، گفت: از همه مسئولان کشور می‌خواهم وحدت و همبستگی را سرلوحه کار خود قرار دهید تا بتوانیم خدمتگذار خوبی برای مردم باشیم.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مردم منتظر رفع مشکلات کشور از سوی ما هستند، خطاب به رئیس جمهور گفت: مشکل اساسی کشور در حال حاضر بیکاری و گرانی است؛ گرانی یکی از مسائلی است که مردم و تولیدکنندگان و کسبه بازار و همه اقشار را مشغول خود کرده است.

هاشمی با بیان اینکه مردم انتظار تثبیت قیمت‌ها و رفع گرانی را با اتخاذ تصمیمات عاقلانه از سوی مسئولان دارند، گفت: باید زمینه کاهش نرخ تورم و گرانی با اتخاذ تصمیمات مسئولان فراهم شود.

این نماینده مردم میناب با بیان اینکه بیکاری اقشار مختلف کشور را تحت فشار قرار می‌دهد، گفت: بیکاری فارغ‌التحصیلان، افراد دیپلم، فوق‌دیپلم و بالاتر مردم را آزار می‌دهد و مردم از ما می‌پرسند با فرزندان بیکارمان چگونه رفتار کنیم؟

وی با بیان اینکه بیکاری زمینه‌ساز فقر و فساد در جامعه است، تصریح کرد: برای کاهش بیکاری باید سرمایه‌گذاری کرد و زمینه کسب و کار را برای مردم فراهم کرد.

هاشمی با بیان اینکه علاوه بر ایجاد اشتغال جدید، حفظ سطح اشتغال فعلی از راهکارهای رفع بیکاری است، توضیح داد: متاسفانه برخی از اقدامات و سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات سطح اشتغال فعلی را هدف گرفته است.

وی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه میناب مردم از دیرباز یک شغل اساسی یعنی تجارت و بازرگانی داشتند، گفت: مردم در این منطقه با کشورهای همسایه مبادلات مرزی داشتند و نان خود را از دریا درمی‌آوردند و کشاورزان، باغداران و صیادان هم مشغول فعالیت بودند، اما باید بگویم شغل آبا و اجدادی مردم این منطقه یا نابود شده یا در حال نابودی است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه به دلیل کم‌توجهی و اتخاذ تصمیمات نادرست مردم حوزه انتخابیه اینجانب دچار وضعیت بحرانی هستند، گفت: متاسفانه صدها لنج تجاری و باری غیرفعال و نیمه‌فعال شده‌اند و هیچ اسکله فعالی وجود ندارد.

هاشمی با بیان اینکه باید توجه شود که مشاغل سنتی در این حوزه‌های انتخابیه آسیبی نبیند، افزود: در عین حال دولت باید برای ایجاد مشاغل جدید همت کند. متاسفانه شغل اساسی صیادان و کشاورزان این منطقه به دلیل اتخاذ سیاست‌های اشتباه و بی‌توجهی مسئولان در خطر از بین رفتن قرار گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet