خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/04/11 15:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمد سجادی:

راه حل معضل بیکاری آسان است

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیکاری یکی از معضلات اصلی کشور است و ما میخواهیم به سمت حل آن حرکت کنیم گفت: به عقیده من راه حل معضل بیکاری آسان است.
راه حل معضل بیکاری آسان است عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیکاری یکی از معضلات اصلی کشور است و ما میخواهیم به سمت حل آن حرکت کنیم گفت: به عقیده من راه حل معضل بیکاری آسان است. https://cdn.icana.ir/d/019/3789.jpg راه,حل,معضل,بیکاری,آسان,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نماینده مردم سرخس، فریمان، رضویه و احمدآباد در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به توانایی حوزه انتخابیه اش،به مجلس نیوز گفت:سرخس روزانه 60 میلیون متر مکعب گاز، روزانه 400 میلیون لیتر میعانات گازی و روزانه 2500 تن گوگرد خام تولید میکند اما همچنان با بیکاری رو به رو هستیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این توانایی ها را به وزیر نفت گفته ایم افزود: با توجه به این همه امکانات در فریمان و سرخس، به وزیر نفت گفته ایم که جلوی خام فروشی را بگیرند تا بتوانیم این تولیدات را به فراوری تبدیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم از حوضچه مشترکی که با ترکمنستان داریم به درستی بهره برداری کنیم گفت: اگر تاسیسات پالایشگاهی ایجاد کنیم، میتوانیم پتروشیمی هم داشته باشیم.

سجادی از وجود سد عظیم دوستی در حوزه انتخابیه اش خبر داد و گفت:اکنون 70 درصد آب شرب شهر مشهد را تامین میکینم و یک میلیارد متر مکعب پشت سد آب ذخیره شده داریم. اگر در همان مسیر بین روستاههای پایین سد بتوانیم ماهی پرورش بدهیم اشتغالزایی هم ایجاد میشود که پیشنهاد داده ایم و منتظر پاسخ هستیم.
وی با تاکید بر اینکه مهار آبهای سطحی اهمیت دارد ،گفت:به وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده ایم که سیلابها برای منطقه ما ضرر وزیان دارد اما میتواند برای ما نفع آور شود. ما میتوانیم با نهضت آبخیزداری با زدن بندهای خاکی استاندارد،اشتغال در روستاها ایجاد کنیم تا مردم در روستاها بمانند.
نماینده مردم سرخس،فریمان،رضویه و احمدآباد افزود: اکنون به 12 هزار تن گندم در سال نیاز داریم ؛اما نه تنها به خودکفایی در آن هم نرسیده ایم ؛بلکه به یک وارد کننده محصولات کشاورزی از جمله گندم تبدیل شده ایم .
وی تاکید کرد:نمیدانم چرا اراده ای نیست تا مشکل اشتغالزایی حل شود در حالی که باید کارشناسی ها و رویکردها به این سمت و سو بیایند.
سجادی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری در قالب نامگذراری سال جدید بر تولید داخلی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی تاکید کرده اند گفت: متاسفانه آقایان دولتمردان و بسیاری از دست اندرکاران و مسوولان، هر گاه که صحبت از رهنمودهای رهبری میشود، میگویند که رهبری توصیه کرده و اینها در قالب یک سفارش است، در حالی که باید بدانند آنچه رهبری می گوید، یک دستور و رهنمود اجرایی برای کشور است.
سجادی تاکید کرد:مسوولان باید تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را توصیه ندانند تا هرگاه دلشان خواست از آن بهره برداری سیاسی کنند و بعد هم آن را اجرایی نکنند. بلکه تمام کارهای اجرایی کشور باید به سوی رهنمودهای رهبری برود./

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet