روز مجلس
1391/04/11 15:38:30
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی درواکنش به ادعای مهار گرانی از سوی وزیر صنعت ،معدن و تجارت :

آگاهی مردم بالاست نمی توان آنها را با شعار فریب داد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص ادعای مهار گرانی از سوی وزیر صنعت و معدن واظهارات معاون رییس جمهور مبنی بر اینکه مردم نگران تامین کالاهای اساسی نباشند گفت: به طور قطع مردم آنقدراز شعور و آگاهی بالایی برخوردارند که با شعار نمی توان آنها را فریب داد واین که "گرانی را مهار کردیم یا می کنیم" وعده هایی است که به مردم داده می شود اما درعمل اتفاقی در این راستا انجام نشده است.
آگاهی مردم بالاست نمی توان آنها را با شعار فریب داد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص ادعای مهار گرانی از سوی وزیر صنعت و معدن واظهارات معاون رییس جمهور مبنی بر اینکه مردم نگران تامین کالاهای اساسی نباشند گفت: به طور قطع مردم آنقدراز شعور و آگاهی بالایی برخوردارند که با شعار نمی توان آنها را فریب داد واین که "گرانی را مهار کردیم یا می کنیم" وعده هایی است که به مردم داده می شود اما درعمل اتفاقی در این راستا انجام نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/21760.jpg آگاهی,مردم,,بالاست,نمی,توان,آنها,را,با,شعار,فریب,داد Icana

سید ناصر موسوی لارگانی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت ، اظهار داشت: تامین کالاهای اساسی به این معناست که کالاها باقیمت مناسب تامین شده ودر اختیار مردم قرار گیرد نه این که مرغ کیلویی 6 تا 7 هزار تومان به مردم فروخته شود.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی  افزود: درآمد مردم پایین است و توانایی خرید کالاهای اساسی باقیمت بالا را ندارند و افزایش قیمت برخی کالاها معیشت مردم را با مشکل روبرو کرده است.

وی با ذکر مثالی توضیح داد: گفتند مجلس گندم را گران کرد و به دنبال آن قیمت نان افزایش یافت اما باید بگویم قیمت نان متناسب با افزایش قیمت گندم افزایش نیافت چرا که افزایش قیمت گندم کیلویی 30 تومان بود ولی قیمت انواع نان 35 تا150 تومان افزایش یافته است.

موسوی لارگانی در ادامه اظهار داشت: اگر قیمت پنیر 1700 تومانی به 2700 تومان افزایش یافت و بعد 200 تومان از قیمت آن کم شد نمی توان ادعا کرد گرانی کنترل شده است بلکه گرانی زمانی کنترل می شود که قیمت ها به نرخ سابق برگردد.

نیازی به اطلاع رسانی نیست

نماینده مردم فلاورجان درمجلس درادامه درباره سخنان وزیر صنعت و معدن که گفته به دلیل عدم اطلاع رسانی، ابهاماتی برای نمایندگان مجلس درخصوص توانایی دولت درکنترل گرانی ها به وجود آمده گفت: نیاز به اطلاع رسانی نیست ، گرانی وجود دارد و درحال حاضر در بازار شاهد آن هستیم و روزانه دهها مراجعه کننده از حوزه انتخابیه نسبت به گرانی ها گله مند هستند .

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: باوجود اینکه فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها اجرایی نشده است اما این روزها شاهد تورم سنگینی هستیم که لازم است در راستای کنترل گرانی ها دولت مصمم شده ونظارت جدی تری بر بازار داشته باشد.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص برخی انتقادات به گرانی های اخیر ادعا کرده است دولت با وجود بسیاری از مشکلات توانست قیمت های سرکش برخی کالاها را مهار کند و در این راستا برنامه های متعددی برای کنترل و مهار قیمت برخی از کالاها به اجرا گذاشته است.

وی در خصوص جو روانی ایجاد شده در سطح جامعه خاطرنشان کرد: عدم اطلاع رسانی، ابهاماتی را برای نمایندگان مجلس و مردم عزیز در خصوص توانایی دولت در کنترل قیمتها ایجاد کرده است که در یک جلسه غیر علنی قابل بیان خواهد بود.

همچنین معاون اول رئیس جمهور اعلام کرده است: مردم نگران گوشت، مرغ ، قند ، چای و شکر نباشند زیرا به اندازه کافی تأمین کرده ایم و در حال تأمین آن هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet