هدر اصلی
1391/04/11 16:52:50
سرویس اجتماعی
مهدی موسوی نژاد:

توسعه همه جانبه روستاها مسیرمهاجرت را مسدود می کند

نماینده مردم دشتستان در مجلس با بیان این که توجه ناکافی دولت به روستاها منجر به ایجاد مشکلاتی متعدد برای روستاییان شده است، گفت: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، دولت باید توجه همه جانبه ای به روستاها داشته باشد.
توسعه همه جانبه روستاها مسیرمهاجرت را مسدود می کند نماینده مردم دشتستان در مجلس با بیان این که توجه ناکافی دولت به روستاها منجر به ایجاد مشکلاتی متعدد برای روستاییان شده است، گفت: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، دولت باید توجه همه جانبه ای به روستاها داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/19465.jpg توسعه,همه,جانبه,روستاها,مسیرمهاجرت,را,مسدود,می,کند Icana

سید مهدی موسوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: توجه یک سویه دولت به روستاها هیچ کمکی در رفع مشکل مهاجرت روستاییان به شهرها نمی کند زیرا تنها توسعه ای همه جانبه در روستاها می تواند پدیده مهاجرت را کاهش دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که برخی روستاها با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند، افزود: تامین آب آشامیدنی روستاها به اندازه تامین آب آشامیدنی در شهرها اهمیت دارد و نباید تفاوتی میان افراد جامعه از این جهت قائل شد.

وی با تاکید بر این که یک روستایی به اندازه یک فرد شهری حق برخورداری از امکانات زندگی را دارد، ادامه داد: ابراز نگرانی مسئولان از افزایش میزان مهاجرت به شهرها و خالی شدن روستاها دردی را دوا نمی کند زیرا تا زمانی که مشکلات روستاییان به طور جدی حل نشده وعدالت میان روستاییان و شهرنشینان برقرار نگردد؛ مهاجرت همچنان روند صعودی خواهد داشت.

موسوی نژاد کشاورزی را شغل اصلی بسیاری از روستاییان دانست و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل برخی بی توجهی ها، روستاییان در تامین آب کشاورزی مشکل دارند و معیشت آنان نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است.

این نماینده مجلس نهم در ادامه با مد نظر قرار دادن امکانات در روستاها گفت: در برخی از روستاها فقط یک مرکز بهداشتی و یا یک مدرسه تاسیس شده و سایر امکانات اولیه در آن دیده نمی شود که این موضوع دلسردی و دلزدگی روستاییان را به همراه دارد.

موسوی نژاد با انتقاد از برخوردار نبودن برخی از روستاها از حداقل ترین امکانات زندگی اظهار داشت: برخورداری از امکان تحصیل حق اولیه هر فردی است اما متاسفانه در برخی از روستاها حتی مدرسه تا پایان مقطع دبیرستان وجود ندارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که نبود امکانات اولیه در روستاها و بی توجهی به مشکلات روستاییان از دلایل اصلی افزایش مهاجرت به شهرها است، اظهار داشت: زمانی که یک پیرمرد روستایی برای حل مشکلات خود در پیچ و خم بوروکراسی اداری گرفتار می شود، نمی توان انتظار داشت که همچنان در روستای خود زندگی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet