روز مجلس
1391/04/11 18:08:04
سرویس سیاسی
بروجردی در دیدار با سفیر اندونزی تأکید کرد:

اتحاد کشورهای مستقل در مقابله با مطامع قدرت‌های بزرگ موثر است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با سفیر اندونزی، بر اتحاد میان کشورهای مستقل تأکید کرد و گفت: این امر برای مقابله با مطامع قدرت‌های بزرگ و کاهش تنش‌ها در جهان مؤثر خواهد بود.
اتحاد کشورهای مستقل در مقابله با مطامع قدرت‌های بزرگ موثر است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با سفیر اندونزی، بر اتحاد میان کشورهای مستقل تأکید کرد و گفت: این امر برای مقابله با مطامع قدرت‌های بزرگ و کاهش تنش‌ها در جهان مؤثر خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/21746.jpg اتحاد,کشورهای,مستقل,در,مقابله,با,مطامع,قدرت‌های,بزرگ,موثر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دیان ویرنگ جوریت سفیر اندونزی در تهران ظهر امروز (یکشنبه 11 تیر) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای این دیدار علاءالدین بروجردی با یادآوری روابط دوستانه و رو به گسترش جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در عرصه سیاسی و بین الملل، بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های گوناگون  دو کشور برای گسترش همکاری ها در زمینه های اقتصادی، تجاری و فرهنگی تأکید کرد.

 نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با مهم خواندن نقش همکاری‌های بین پارلمانی در ارتقاء سطح روابط میان کشورها، افزود: گسترش مناسبات میان دو کشور  ایران و اندونزی  در شناخت بهتر ملت‌ها از یکدیگر و تقویت صلح و دوستی در جهان تأثیر فراوانی دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری تحولات اخیر منطقه‌ای و بین المللی، خاورمیانه را یکی از مناطق مهم و مورد توجه قدرت‌های بزرگ خواند که همواره به خاطر زیاده‌خواهی آنها دچار بحران‌های مختلف می‌شود.

بروجردی تصریح کرد: اتحاد میان کشورهای مستقل در مقابله با مطامع قدرت‌های بزرگ و کاهش تنش‌ها در جهان مؤثر خواهد بود.

در ادامه این دیدار دیان ویرنگ جوریت سفیر اندونزی  با ابراز خشنودی از روابط رو به گسترش میان دو کشور، پیشرفت های علمی و صنعتی ایران را ستود و بر تمایل دولت و مجلس اندونزی به ارتقاء سطح مناسبات میان تهران و جاکارتا تأکید کرد و گفت: اندونزی از حق فناوری هسته ای ایران حمایت می‌کند.

وی همچنین ایران را کشوری زیبا با جاذبه‌های طبیعی و مناطق دیدنی فراوان خواند و نسبت به گسترش همکاری ها به ویژه در صنعت توریسم میان دو کشور اظهار امیدواری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet