روز مجلس
1391/04/11 18:00:20
سرویس فرهنگی
مرتضی حسینی:

ثبت آثار فرهنگی می‌تواند معرف تاریخ کهن ایران باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ثبت دو اثر تاریخی " گنبد قابوس" و "مسجد جامع اصفهان" می‌تواند معرف تاریخ گذشته ایران باشد، خواستار تداوم این اقدامات از سوی میراث فرهنگی کشور شد.
ثبت آثار فرهنگی می‌تواند معرف تاریخ کهن ایران باشد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ثبت دو اثر تاریخی " گنبد قابوس" و "مسجد جامع اصفهان" می‌تواند معرف تاریخ گذشته ایران باشد، خواستار تداوم این اقدامات از سوی میراث فرهنگی کشور شد. https://cdn.icana.ir/d/019/21190.jpg ثبت,آثار,فرهنگی,می‌تواند,معرف,تاریخ,کهن,ایران,باشد Icana

سید مرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لزوم حفظ و احیای آثار تاریخی در کشور گفت: ایران دارای فرهنگی غنی است که به ثبت رسیدن آثار تاریخی آن، در مجمعی همچون یونسکو، اقدامی مهم وارزشمنداست ومی تواند برای  آیندگان نیز مفید باشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از کشورها توانسته‌اند در جذب توریست موفق باشند و از این طریق به درآمدهای خوبی هم دست پیدا کنند. ثبت این دو اثر تاریخی ایران می‌تواند توریست را وارد کشور کند و باعث درآمد زایی در جامعه شود.

حسینی با مثبت ارزیابی کردن این اقدام،خواستار تسریع در ثبت آثار تاریخی توسط میراث فرهنگی شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: میراث فرهنگی باید تاریخچه مشاهیر را نیز به خوبی تبیین کند و برای رسیدن به این مهم نیازمند تبلیغات جهانی است تا به واسطه همین اقدامات، این اطلاع رسانی‌ها در اذهان عمومی باقی بماند و شخصیت‌های برجسته فرهنگی و سیاسی دیگر کشورها را تحت تاثیر قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet