خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1391/04/12 12:18:28
سرویس اقتصادی
سید ناصر موسوی لارگانی:

پیش فروش سکه راهکاری از جنس آزمون و خطا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص آشفتگی بازار سکه وارزو مسکن بودن پیش فروش سکه گفت: پیش فروش سکه در دو مرحله توانست به صورت موقت در کنترل بازار نقش بازی کند وپس از کاهش قیمت دریک مقطع کوتاه دوباره قیمتها روند صعودی پیدا کرد.
پیش فروش سکه راهکاری از جنس آزمون و خطا عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص آشفتگی بازار سکه وارزو مسکن بودن پیش فروش سکه گفت: پیش فروش سکه در دو مرحله توانست به صورت موقت در کنترل بازار نقش بازی کند وپس از کاهش قیمت دریک مقطع کوتاه دوباره قیمتها روند صعودی پیدا کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/13877.jpg پیش,فروش,سکه,راهکاری,از,جنس,آزمون,و,خطا Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به آشفتگی بازار سکه و روند افزایشی قیمت اظهار داشت: زمانی که بانک مرکزی سکه پیش فروش می کند مردم ضعیف و متوسطنیستند که سکه می خرند بلکه دلالان و ثروتمندان هستند و به دنبال افزودن بر ثروت خود می باشند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تاکید کرد : پیش فروش سکه راهکاری مقطعی برای کنترل بازار است و بانک مرکزی باید راهکار دیگری بیاندیشد تا تاثیر بلند مدتی بربازار داشته باشد.

وی همچنین در تحلیل بازار ارز گفت: قیمت ارز در چند ماه اخیر جز در یک مقطع کوتاه که اعلام کردند ارزتک نرخی می شود با یک روند افزایشی روبرو شد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه افزود: شاید بخشی ازافزایش قیمت ارز به دلیل تحریم ها ویا بی تدبیری مسولین واعلام سیاست های آنها باشد.

موسوی لارگانی تاکید کرد: نوسانات ارز مشکلات زیادی را برای صنعت به وجود آورده است وصنعت گران و تولیدکنندگان نمی دانند وضعیت ارز چگونه خواهد بود ونوسانات غیر قابل پیش بینی تصمیمات اقتصادی آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس با ذکر مثالی توضیح داد: تولید کننده ای که امروز با ارز 1500 تومانی تصمیم به واردات می گیرد و فردا یک مرتبه قیمت ارز افزایش می یابد متضرر می شود از این رو لازم است مسولین اقتصادی به ویژه بانک مرکزی جلساتی با کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس داشته باشد تا با برنامه ریزی صحیح بتوان نرخ ارز را کنترل کرد.

گفتنی است روز گذشته رئیس کل بانک مرکزی از عرضه ۲،۲میلیون قطعه سکه در بازار از دوم مرداد ماه و کاهش 2 درصدی سود تسهیلات صادرات خبر داد وگفت: اگر ضرورت داشته باشد 2.2 میلیون قطعه سکه را به جای دوم مردادماه زودتر وارد بازار خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet