روز مجلس
1391/04/12 09:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آلیا:

سرنگونی هوایپیمای مسافربری ایرانی در مجامع حقوقی پیگیری شود

نماینده تهران در مجلس با اشاره به سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو وینسنس آمریکایی گفت: سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا باید در دستگاه‌های صالحه بین‌المللی پیگیری شود.
سرنگونی هوایپیمای مسافربری ایرانی در مجامع حقوقی پیگیری شود نماینده تهران در مجلس با اشاره به سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو وینسنس آمریکایی گفت: سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا باید در دستگاه‌های صالحه بین‌المللی پیگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3944.jpg سرنگونی,هوایپیمای,مسافربری,ایرانی,در,مجامع,حقوقی,پیگیری,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو وینسنس آمریکا در 12 تیرماه سال 1367 ،به باشگاه خبرنگاران گفت: 12 تیرماه یادآور یکی از جنایات بزرگ آمریکایی در نقض حقوق بشر است که نشان می‌دهد آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانانشان در پشت نقاب فریبنده‌‌ای مانند حقوق بشر،‌ حقوق زنان و ... از هیچ جنایتی علیه ملتهای آزاده دریغ نمی کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه اکثر سرنشینان این هواپیما زنان، کودکان و شهروندان بیگناه بودند، افزود: مسافران هواپیما همگی در آتش جنایت نظامیان آمریکایی‌ها سوختند و این مصداق بارز حقوق بشر و آزادی آمریکایی است.

نماینده مردم تهران همچنین تصریح کرد: هر فریادهای مرگ بر آمریکای مردم ایران که هر ساله در این روز طنین انداز می‌شود یک تیر و یک بمب هسته‌ای است که قلب نظام پوسیده آمریکا را نشانه می‌گیرد و دیری نخواهد پایید که نظام لیبرال سرمایه‌داری نیز مانند نظام کمونیسم شرقی فرو خواهد پاشید.
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید این جنایت را در دادگاه های صالحه بین‌المللی پیگیری کند، خاطرنشان کرد:گرچه این جنایت در تاریخ ثبت شده است اما برای افشای نقض حقوق بشر آمریکا این جنایات باید در مجامع جهانی و سازمان ملل پیگیری شود ولو اینکه زمان ببرد و به طول بینجامد./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet