هدر اصلی
1391/04/12 10:40:00
سرویس اجتماعی
عزیزی با اشاره به نظارت بر سایت‌های همسریابی:

مجلس بر اساس نظر علما عمل خواهد کرد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار نظارت بر دفاتر و سایت‌های همسریابی شد و گفت: مجلس برای مقابله با ترویج این نوع ازدواج‌ها و نظارت بر اقدامات اینگونه سایت‌ها، با علما مشورت و بر اساس نظر ایشان عمل خواهد کرد.
مجلس بر اساس نظر علما عمل خواهد کرد رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار نظارت بر دفاتر و سایت‌های همسریابی شد و گفت: مجلس برای مقابله با ترویج این نوع ازدواج‌ها و نظارت بر اقدامات اینگونه سایت‌ها، با علما مشورت و بر اساس نظر ایشان عمل خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/19622.jpg مجلس,بر,اساس,نظر,علما,عمل,خواهد,کرد Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، بر نظارت و کنترل فعالیت دفاتر و سایت‌های همسریابی توسط وزارت فرهنگ و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید داشت و تصریح کرد: در جهت نظارت و برخورد با سایت‌های همسریابی که البته به عقیده بنده به دنبال بی‌بند و باری هستند؛ کارهای مطالعاتی بسیاری انجام شده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت سایت‌های همسر یابی روز به روز در حال افزایش است، اظهار داشت: باید اقداماتی جدی با عوامل این سایت‌ها و تخلف های آنها صورت بگیرد.

وی افزود: پیامدهای ازدواج از طریق اینترنت، سایت‌ها و دفاتر همسریابی کمتر از دوستی‌های خیابانی نیست و شاید به مراتب شدیدتر نیز باشد و اگر بنا است هر فردی سایتی راه اندازی کند و بدون چارچوب‌های قانونی مبادرت به فعالیت در مسائل فرهنگی و البته حساسی همچون ازدواج کند به طور حتم هرج و مرج و بی نظمی را در جامعه شاهد خواهیم شد.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: زندگی90 درصد کسانی که از طریق این گونه ارتباطات مبادرت به انتخاب همسر می‌کنند به سرانجام نمی رسد و در نهایت به طلاق منجر می‌شود.

عزیزی گفت: باید راه‌کارهای موجود برای رفع مشکلات این سایت‌ها هرچه سریع‌تر بررسی شود و امیدواریم به زودی نتایج خوبی در این باره اخذ گردد.

وی در ادامه  فعالیت این گونه سایت‌ها را غیرقانونی دانست و ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان نهاد مسئول در برخورد با فساد و فحشا در این زمینه برخوردی جدی داشته باشد؛ زیرا فعالیت چنین مراکزی غیر قانونی هستند و نیروی انتظامی حتما وارد این ماجرا شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: مجلس برای مقابله با ترویج این نوع ازدواج‌ها وهمچنین برای نظارت بر اقدامات اینگونه سایت‌ها، با علما مشورت های لازمه را خواهد داشت و بر اساس نظرات ایشان عمل خواهد کرد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن فیلترینگ این سایت‌ها و تکذیب ادعاهای موجود در این سایت، اعلام کرد: صدور مجوز رسانه‌های بر خط حوزه ازدواج و همسریابی تنها منوط به ارائه معرفی نامه از سوی وزارت ورزش و جوانان است که تاکنون هیچ رسانه‌‌ای موفق به اخذ معرفی نامه از آن وزارتخانه نشده‌ است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet