هدر اصلی
1391/04/12 11:05:22
سرویس سیاسی

حمله شورشیان به کمیسیون مرکزی انتخابات پارلمانی لیبی

گروهی از شورشیان لیبی در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور به دفتر مرکز کمیسیون انتخابات در شرق شهر بنغازی حمله کردند و برگه‌های رای را آتش زدند.
حمله شورشیان به کمیسیون مرکزی انتخابات پارلمانی لیبی گروهی از شورشیان لیبی در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور به دفتر مرکز کمیسیون انتخابات در شرق شهر بنغازی حمله کردند و برگه‌های رای را آتش زدند. https://cdn.icana.ir/d/019/20590.jpg حمله,شورشیان,به,کمیسیون,مرکزی,انتخابات,پارلمانی,لیبی Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، رهبر یکی از قبیله‌های منطقه «تبو» در جنوب لیبی نیز همزمان تهدید کرد در صورت آنکه دولت موقت لیبی نیروها و تجهیزات نظامی خود را از این منطقه خارج نکند در انتخابات پارلمانی شرکت نخواهد کرد.

احتمال می‌رود حمله شورشیان به کمیسیون انتخاباتی لیبی و نیز ادامه تهدیدها به تحریم انتخابات، روند برگزاری انتخابات مجلس موسسان این کشور را با مانع مواجه کند.

قرار است در نخستین انتخابات پارلمانی لیبی پس از سقوط «معمر قذافی» اعضای مجلس موسسان لیبی با هدف تشکیل دولت و نظارت بر روند تدوین قانون اساسی جدید این کشور انتخاب شوند.

این مجلس 200 نفر عضو دارد.

بر این اساس طرابلس و دیگر شهرهای غربی لیبی 102 کرسی و شهرهای غربی و نفتی این کشور نیز 60 کرسی مجلس موسسان را در اختیار دارند.

انتخابات پارلمانی لیبی قرار است در تاریخ هفتم جولای (17 تیر) و برای نخستین بار از سال 1960 برگزار شود.

قذافی، رهبر پیشین لیبی که قدرت را به مدت 42 سال در این کشور در اختیار داشت برگزاری هرگونه انتخابات و تشکیل احزاب سیاسی را ممنوع اعلام کرده بود.

بیش از دو میلیون نفر از مردم واجد شرایط در لیبی برای شرکت در این انتخابات ثبت‌نام کرده اند.

در این انتخابات دو هزار و 501 نامزد با یکدیگر رقابت می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet