هدر اصلی
1391/04/12 14:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
روح الله بیگی:

بدحجابی قطعا با زد و بند اصلاح نمی‌شود

ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ، ستاد عفاف و حجاب و دیگر نهادهای فرهنگی مسئول باید فعال شوند و بهتر است تا نیروی انتظامی به کار و وظیفه اصلی خود که امنیت مردم است،برسد.
بدحجابی قطعا با زد و بند اصلاح نمی‌شود ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ، ستاد عفاف و حجاب و دیگر نهادهای فرهنگی مسئول باید فعال شوند و بهتر است تا نیروی انتظامی به کار و وظیفه اصلی خود که امنیت مردم است،برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/7683.jpg بدحجابی,قطعا,با,زد,و,بند,اصلاح,نمی‌شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام روح الله بیگی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت)،به اعتدال گفت:عصر حاضر،عصر ارتباطات و اطلاعات است ؛ اگر ماهواره ها به طور کامل جمع آوری شوند، اینترنت هست و در صورت محدود کردن اینترنت ،رسانه های جنبی دیگر وجود دارد؛رسم بر این است که هر کار و چیزی که محدود شود ، انسانها نسبت به آن حریص تر و جری تر می شوند و بیشتر دنبالش می گردنند.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به جای این که ماهواره ها را جمع کنیم ، بیاییم و نه در حرف بلکه در عمل کار فرهنگی انجام دهیم؛فرهنگی وارد میدان عمل شویم ؛ به جای شکستن بشقاب ماهواره ها ، بیاییم و فکرهای ماهواره ای را بشکنیم و این نمی شود مگر اینکه مردم ایران اسلامی را بیشتر با فرهنگ اسلام  ، محمد(ص)  و قرآن آشنا کنیم که مقدمه آن اصلاح خودمان است.
نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:از یک سو بشقاب های ماهواره را جمع می کنیم ،خوب چه جایگزینی به مردم می  دهیم؟ دیو چو بیرون رود فرشته در آید؛بالاخره اگر می خواهیم دیو را بیرون کنیم، باید فرشته ارائه کنیم ؛ به مردم چه محصول فرهنگی ، تغذیه فکری و روحی و علمی و به روزی داده ایم؟
نماینده مردم میاندوآب ،شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قانون جمع آوری ماهواره ها تاکنون به صورت واقعی اثر گذار نبوده و بهتر است در این قانون تجدید نظر شودو مجلس نهم باید علمی تر و بنیادی تر در این قضیه وارد شود.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در ادامه به عملکرد گشت های ارشاد و امنیت اخلاقی اشاره کرد و گفت: ستاد احیای امر به معروف و نهی منکر خیلی فعال نیست و فعالیتش هویدا نیست ؛ برای بحث حجاب و عفاف باید این ستاد مجددا فعال شود و هر گونه اقدام فرهنگی، فیزیکی و ایجابی با برنامه ریزی کلان صورت گیرد و نیروی انتظامی به بحث امنیت ، آرامش و آسایش کشور بپردازد .
حجت الاسلام روح الله بیگی گفت:ستاد عفاف و حجابی هم هست که فعال نیست؛دولت این ستاد را نیز تقویت کند ؛ بحث حجاب قطعا با زد و بند اصلاح نمی شود و هیچ امر فرهنگی دیگر با زد و بند قابل حل نیست ، همانگونه که تاکنون نه در ایران و نه در جای دیگر اینگونه بوده است ؛ کار فرهنگی فکر و دانش فرهنگی می خواهد.
وی افزود:یک کارهایی برای جلوگیری از بدحجابی مطابق با دستورات دینی نیست،اینکه برای مقابله با بدحجابی تذکرات فیزیکی داشته باشیم،صحیح نیست؛ در امر به معروف و نهی منکر مراحل مختلفی  ترسیم شده است؛ابتدا روی خوش ، تذکر و بعد برخورد داشته باشند.
بیگی در خاتمه گفت:اینکه یک دختر خانم را در خیابان به جای تذکر لسانی با روی خوش ، یک دفعه جمع اش کنند و به درون ماشین بیندازند،خلاف دستور اسلام است ؛ ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ، ستاد عفاف و حجاب و دیگر نهادهای فرهنگی مسئول باید فعال شوند و بهتر است تا نیروی انتظامی به کار و وظیفه اصلی خود که امنیت مردم است، برسد ./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet