هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
به دلیل نبود مدیریت صحیح :

ایرانپور:40 درصد از میوه ها و سبزی ها در تهران دور ریخته می شود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از ضایعات روزانه 30 تا 40 درصدی میوه و سبزی در پایتخت، گفت: بر اساس آمارها، روزانه 30 تا 40 درصد سبزی و میوه در تهران به ضایعات تبدیل شده که این مسئله محصول نبود مدیریت صحیح بر بازار این کالاهاست.
دوشنبه 12 تیر 1391 ساعت 13:23
ایرانپور:40 درصد از میوه ها و سبزی ها در تهران دور ریخته می شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از ضایعات روزانه 30 تا 40 درصدی میوه و سبزی در پایتخت، گفت: بر اساس آمارها، روزانه 30 تا 40 درصد سبزی و میوه در تهران به ضایعات تبدیل شده که این مسئله محصول نبود مدیریت صحیح بر بازار این کالاهاست. http://cdn.icana.ir/d/019/19039.jpg ایرانپور:40,درصد,از,میوه,ها,و,سبزی,ها,در,تهران,دور,ریخته,می,شود Icana

علی ایرانپوردر گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: با توجه به اینکه روزانه 30 تا 40 درصد از میوه ها و سبزی ها در تهران دور ریخته می شود، باید مسئولین اجرایی کشور نسبت به این موضوع حساس بوده و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ضایعات میوه و سبزی ارتباط مستقیمی با افزایش قیمت این نوع محصولات دارد، به طوریکه هر چه ضایعات بیشتر باسد، قیمت ها نیز روز به روز افزایش می یابد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در ادامه به بسته بندی نا مناسب میوه در بازار اشاره و تأکید کرد: مهمترین علت در ضایعات میوه ها و سبزیجات نبود بسته بندی در مواردی نیز بسته بندی غیر اصولی است که باید به این موضوع توجه شود.

ایرانپور با بیان اینکه توسعه صنعت کشاورزی بایدهمراه با یک برنامه ریزی مدون باشد، گفت: موریانه  صنعت  کشاورزی تنها  خشکسالی است زیرا در این شرایط نباید حتی یک قطره آب هم هدر رود.

وی تصریح کرد: ما می توانیم با توسعه علوم و تکنولوژی مدرن کشاورزی نه تنها محصولات کشاورزی را به سایر کشورها صادر کنیم بلکه شاخص اقتصادی کشور را نیز به نحو کارآمدی افزایش دهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مکانیزه کردن آبیاری کشاورزی علاوه بر افزایش راندمان تولید، کاهش مصرف آب در این حوزه را به دنبال خواهد داشت، گفت: باید برای کمک به کشاورزان روند مکانیزاسیون سیستم‌های آبیاری با سرعت بیشتری انجام شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس ، صنعتی شدن کشاورزی و خروج از تولید معیشتی به اقتصادی، راهکاری جز استفاده از دانش و تکنولوژی ندارد و این امر نیز فقط با استفاده از محصولات صنعتی سازگار با محیط زیست به عنوان یکی از عوامل پایه در تولید محصولات کشاورزی میسر می شود که باید به این موضوع بیش از گذشته توجه کرد.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000