خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1391/04/12 13:03:14
سرویس سیاسی
رجایی:

دستگاه‌دیپلماسی اخراج دیکتاتوربحرین ازجنبش عدم‌تعهد را پیگیری کند

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه دستگاه‌دیپلماسی اخراج بحرین از جنبش عدم‌تعهد را پیگیری کند، گفت: پادشاه این کشور شایستگی حضور در اجلاس آتی غیرمتعهدها را ندارد.
دستگاه‌دیپلماسی اخراج دیکتاتوربحرین ازجنبش عدم‌تعهد را پیگیری کند عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه دستگاه‌دیپلماسی اخراج بحرین از جنبش عدم‌تعهد را پیگیری کند، گفت: پادشاه این کشور شایستگی حضور در اجلاس آتی غیرمتعهدها را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/4117.jpg دستگاه‌دیپلماسی,اخراج,دیکتاتوربحرین,ازجنبش,عدم‌تعهد,را,پیگیری,کند Icana

عباس رجایی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره دعوت از پادشاه بحرین برای حضور در اجلاس غیرمتعهدهای تهران، گفت:همه اعضای یک گروه چند ملیتی از دیدگاه نظام بین‌الملل و عرف حاکم بر مجامع جهانی باید به اجلاس‌ها و گردهمایی‌های آن گروه دعوت شوند اما این مسئله استثناهایی هم دارد.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری شکل‌گیری موج بیداری اسلامی در کشور بحرین، افزود: آل خلیفه با همکاری آل سعود در یک سال و نیم گذشته جنایت‌های وحشتناکی را علیه معترضان بحرینی انجام دادند و مطالبات حقوقی آنها را با گلوله پاسخ گفتند.

وی جنایت‌های ضد بشری دولت منامه را محکوم کرد و ادامه داد: دولت به‌ویژه دستگاه دیپلماسی برای دعوت بحرین و عربستان به اجلاس غیرمتعهدها در تهران باید ملاحظات خاصی را در نظر بگیرد بایکوت‌هایی هم انجام می‌شود چون معتقدم امروز کشوری مثل بحرین که وابستگی آن به رژیم صهیونیستی و آمریکا آشکار است، شایستگی حضور در اجلاس یادشده را ندارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، وابستگی و فقدان استقلال سیاسی حکومت منامه را به نظام سلطه جهانی امری محرز خواند و تصریح کرد: از برنامه‌های دولت ایران در اجلاس آتی غیرمتعهدها باید این باشد که کشورهایی همچون بحرین از جنبش عدم تعهد اخراج شوند.

وی صلاحیت بحرین را برای حضور در کنفرانس جنبش عدم تعهد زیر سئوال برد و افزود: اگر سیاست خارجی ایران فعال باشد، از طریق مجامع جهانی اقدام‌های ضد حقوق بشری حکومت منامه را علیه مردم مظلوم بحرین پیگیری می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، دعوت نکردن از پادشاه بحرین را به معنی حمایت از مردم مظلوم این کشور خواند و یادآور شد: از آنجا که هیچ تردیدی درباره اقدام سرکوبگرانه و ضد حقوق بشری حکومت منامه وجود ندارد، ایران به همراه کشورهای مستقل جهان می‌تواند از آل خلیفه در مجامع جهانی طرح شکایت کنند.

اجلاس سران غیر متعدها در اوایل شهریور ماه سال جاری در سه سطح کارشناسی، وزرای امورخارجه و سران کشورها درتهران برگزار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet