خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/04/12 15:08:23
سرویس فرهنگی
محمد باقری مطرح کرد:

تعامل میان مسئولان و هنرمندان باید دو طرفه باشد

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه تعامل میان مسئولان و هنرمندان باید دو طرفه باشد گفت: هنرمندان باید با درک این موضوع که اثر هنری آنها در سطح جهانی به عنوان نماینده فرهنگ ایران به شمار می‌رود، در چگونگی انتخاب محتوای آن دقت داشته باشند.
تعامل میان مسئولان و هنرمندان باید دو طرفه باشد دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید براینکه تعامل میان مسئولان و هنرمندان باید دو طرفه باشد گفت: هنرمندان باید با درک این موضوع که اثر هنری آنها در سطح جهانی به عنوان نماینده فرهنگ ایران به شمار می‌رود، در چگونگی انتخاب محتوای آن دقت داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/3086.jpg تعامل,میان,مسئولان,و,هنرمندان,باید,دو,طرفه,باشد Icana

محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، گفت: موفقیت‌هایی که ایرانی‌ها در حوزه‌های مختلف بین‌المللی اعم از علمی، هنری، ورزشی و غیره به دست می‌آورند، افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و مسئولان باید فارغ از هرگونه گرایشی با آن برخورد کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی افزود: اصل مساله این باید باشد که افتخارات افراد و گروه‌های ایرانی که قائل به چارچوب نظام جمهوری اسلامی هستند و موجب درخشش نام ایران می‌شود، به عنوان موفقیت نظام جمهوری اسلامی تلقی شود.

وی تصریح کرد: هنرمندان باید با درک این موضوع که اثر هنری آنها در سطح جهانی به عنوان نماینده فرهنگ ایران به شمار می‌رود، در چگونگی انتخاب محتوای آن دقت داشته باشند.

باقری با تاکید براینکه تعامل میان مسئولان و هنرمندان باید دو طرفه باشد، اضافه کرد: سینما در تمام دنیا به عنوان یک صنعت - هنر تلقی می‌شود و لذا استفاده مطلوب از ظرفیت‌های آن در حوزه انسانی و یا محتوایی در کشور می‌تواند موجب شکوفایی این امر شود.

دبیر دوم کمیسیون فرهنگی مجلس سینما را بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم دانست و با تاکید بر اهمیت محتوا،‌ عنوان کرد: محتوا برای هر شخص ایرانی مهم است و اینکه هنرمند به چه طریقی بخواهد وضعیت ایران را در اثر هنری خود به نمایش بگذارد که نمونه درست و مطلوبی از فرهنگ مردم در جهان باشد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet