هدر اصلی
1391/04/12 14:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه مجلس مطرح کرد:

سابقه کار جلالی در کمیسیون امنیت ملی پشتوانه قوی برای وی است

تقویت پل ارتباطی بین نمایندگان و مرکز پژوهش ها، تعامل پررنگ‌تر مرکز با نمایندگان در رسالت قانون‌گذاری و نظارت، استفاده از همه ظرفیت های علمی کشور و ترسیم راه چهارساله مجلس از مهم ترین مواردی است که باید در دوران ریاست جدید مورد توجه قرار گیرد.
سابقه کار جلالی در کمیسیون امنیت ملی پشتوانه قوی برای وی است تقویت پل ارتباطی بین نمایندگان و مرکز پژوهش ها، تعامل پررنگ‌تر مرکز با نمایندگان در رسالت قانون‌گذاری و نظارت، استفاده از همه ظرفیت های علمی کشور و ترسیم راه چهارساله مجلس از مهم ترین مواردی است که باید در دوران ریاست جدید مورد توجه قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/20773.jpg سابقه,کار,جلالی,در,کمیسیون,امنیت,ملی,پشتوانه,قوی,برای,وی,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ جواد جهانگیرزاده عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت)در خصوص نقاط مثبت و توانمندی های مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در دوره قبل ، به مجلس نیوز گفت:مرکز پژوهش های مجلس در دوره گذشته در بحث ارائه گزارش به مجلس  و حوزه های تخصصی هم چون موضوع سیاست خارجی و موضوعات اقتصادی مناسب عمل کرده و کارکرد مطلوبی داشت.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در این خصوص افزود:هم چنین این مرکز در سال های گذشته و دوره ریاست قبلی در بحث ارائه راهکارهای پیشنهادی چه در حوزه طرح ها و لوایح و چه در حوزه بودجه و برنامه پنجم توسعه مناسب عمل کرد.

پل ارتباطی مرکز با نمایندگان تقویت شود

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در خصوص رویکردهایی که باید در دوره ریاست جدید مورد توجه قرار بیگرد گفت:به نظر می رسد رییس این مرکز باید به گسترش ارتباطات جدی میان مجلس و همه نمایندگان با مرکز موثر تر حاضر شود.
وی افزود: بدون شک تامین نیازهای نمایندگان ما حصل این کار خواهد بود و با بهبود این ارتباطات نیاز های نمایندگان به درستی احصا می شود.
مرکز پژوهش‌های مجلس تعامل پررنگ‌تری در رسالت قانون‌گذاری و نظارت داشته باشد

جهانگیر زاده در خصوص رویکردهای لازم توجه در دوره ریاست جدید افزود:دو مسئولیت بزرگ نمایندگان مبنی بر تدوین قانون و نظارت  مسئله ای است که تحقق بهتر هر یک از این مسئولیت ها تعامل مرکز پژوهش ها را می طلبد.
وی تاکید کرد: مرکز پژوهش ها باید ساز و کار بهتری برای اشراف کامل تر نمایندگان بر هر دو دو مقوله نظارت و قانون گذاری را تعریف کند  که به اعتقاد من این مسئله نیازمند یک ساز و کار جدید تر است.

استفاده از همه ظرفیت های علمی کشور باید مد نظر باشد
عضو هیئت رییسه با تاکید بر این که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی باید از همه ظرفیت های علمی کشور استفاده کند،افزود: استفاده از همه ظرفیت های علمی کشور باید مد نظر باشد و در عین حال استفاده از استفاده از همه ظرفیت های پژوهشی کشور و پتانسیل دانشگاه های مهم باید مد نظر ریاست جدید این مرکز قرار گیرد.
وی تاکید کرد:از ریاست جدید این مرکز انتظار می رود تا برآورد دقیقی از توانمندی و ظرفیت های فعلی و ارزیابی دقیق از نقاط ضعف فعلی مجلس داشته باشد.

مرکز پژوهش‌ها نمای راه چهارساله مجلس را ترسیم کند
جهانگیر زاده با تاکید بر این که بحث تبیین استراتژی 4 ساله مجلس موضوع بسیار مهمی و درخور توجهی است، گفت: خروجی همه کمیسیون ها در طول چهار ساله و ایجا تمرکز کمیسیون ها و صحن علنی مجلس روی موضوعات مهم کشور نقطه کلیدی است که ریاست جدید مرکز پژوهش ها در سرلوحه فعالیت های خود قرار دهد.
وی ادامه داد: در تهیه و تدوین و قرائت  گزارشات باید وقت نمایندگان بیش تر مورد توجه قرار گیرد و از ارائه گزارشات بی مورد جلویگری شود و در عین حال سریع تر بر روی محورهای اصلی گزارش ها رفته و در خصوص انها اقدامات لازم صورت گیرد.

تعامل علمی و فکری نمایندگان و مجلس باید ارتقا یابد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیات خارجی  با تاکید بر لزوم ارتقا تعامل علمی و فکری نمایندگان و مجلس گفت: پیش از تصویب قوانین باید نقطه نظرات مرکز برای نمایندگان ارسال شده و پیش از همه اینها نیز می توان جلسات کارشناسی بیش تری بین مرکز و نمایندگان تشکیل شود.
وی تاکید کرد:بدون شک سمینارها و کارگاه های مرکز می تواند تاثیر مثبتی بر خروجی مجلس داشته باشد.

سابقه کار جلالی در کمیسیون امنیت ملی پشتوانه قوی برای وی است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص انتخاب کاظم جلالی به سمت  ریاست مرکز پژوهش ها گفت: آقای جلالی پیش از این سوابق درخشانی در کمیسیون امنیت ملی داشته و می توان امیدوار بود در این مرکز ضمن ادامه فعالیت های مثبت دوره قبلی ع کاستی های فعلی را نیز رفع نماید.
عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آقای جلالی شخصیت مدیر و مدبری دارد که امیدواریم بهترین مدیریت را بر این مرکز داشته باشد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet