سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بشیری خبر داد:

گزارش آموزش و پرورش از اجرای طرح تعطیلی پنج‌شنبه های مدارس به مجلس

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره تعطیلی مدارس ابتدایی در روز پنجشنبه، گفت: آموزش وپرورش بررسی دقیقی بر روی این طرح داشته و قرار است طی جلسه‌ای با اعضای این کمیسیون دستاور‌دهای آن را در نظام آموزشی تشریح کند.
دوشنبه 12 تیر 1391 ساعت 15:01
گزارش آموزش و پرورش از اجرای طرح تعطیلی پنج‌شنبه های مدارس به مجلس عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره تعطیلی مدارس ابتدایی در روز پنجشنبه، گفت: آموزش وپرورش بررسی دقیقی بر روی این طرح داشته و قرار است طی جلسه‌ای با اعضای این کمیسیون دستاور‌دهای آن را در نظام آموزشی تشریح کند. http://cdn.icana.ir/d/019/1487.jpg گزارش,آموزش,و,پرورش,از,اجرای,طرح,تعطیلی,پنج‌شنبه,های,مدارس,به,مجلس Icana

فرهاد بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه یک‌سال از اجرای طرح تعطیلی پنجشنبه مدارس کشور گذشته، تصریح کرد: برای تعطیلی روز پنجشنبه مدارس ابتدایی و اجرایی شدن آن، وزارت آموزش و پرورش بررسی دقیقی بر روی این مساله داشته است.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نتایج این بررسی توسط حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش و معاونین وی بارها به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه شده و باز هم قرار است که وی طی جلسه‌ای دستاور‌دهای آن را در نظام آموزشی تشریح کند.

وی افزود: هرکاری که قرار است انجام شود باید به زیر ساخت‌های آن توجه گردد؛ زیرا مسائل آموزشی در کشور با تمام آحاد جامعه در ارتباط بوده و به همین دلیل است که باید به حساسیت‌های موجود آن توجه لازمه را داشت.

بشیری با مد نظر قرار دادن تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق تحقیقات انجام گرفته توسط وزارت آموزش و پرورش در بیشتر کشورهای دنیا دانش آموزان در روزهای پنجشنبه تعطیل هستند؛ اما آنچه مسلم است این دانش آموزان در طول پنج روز دیگر هفته ساعات درسی بیشتری دارند.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: دانش‌آموزان می‌توانند در پایان روز در خانه به فعالیت‌های پرورشی و پژوهشی روی‌ بیاورند؛ زیرا این فعالیت‌ها از فشارهای روحی روانی و استرس‌های دانش آموزان کم می‌کند.

طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس دوره ابتدایی سراسر کشور از اول مهرماه سال تحصیلی گذشته آغاز شد.

وزیر آموزش وپرورش در این ارتباط اعلام کرد: بیش از ۷۰ درصد مدارس ابتدایی به صورت اختیاری اجرای این طرح را آغاز کردند ولی از ابتدای سال تحصیلی آینده همه مدارس ملزم به اجرای این طرح هستند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000