سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صالحی در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری خانه ملت اظهار امیدواری کرد؛

ارتقاء روابط سیاسی تهران و قاهره در سطح سفیر

سرویس سیاسی
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با بیان اینکه قرار گرفتن مرسی بر جایگاه ریاست جمهوری سرفصل جدیدی را در سیاست خارجی مصر باز کرد، گفت: با تعاملی دوطرفه ایران آماده ارتقای روابط سیاسی دوجانبه در سطح سفیر است.
دوشنبه 12 تیر 1391 ساعت 14:57
ارتقاء روابط سیاسی تهران و قاهره در سطح سفیر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با بیان اینکه قرار گرفتن مرسی بر جایگاه ریاست جمهوری سرفصل جدیدی را در سیاست خارجی مصر باز کرد، گفت: با تعاملی دوطرفه ایران آماده ارتقای روابط سیاسی دوجانبه در سطح سفیر است. http://cdn.icana.ir/d/019/11840.jpg ارتقاء,روابط,سیاسی,تهران,و,قاهره,در,سطح,سفیر Icana

علی اکبر صالحی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره توسعه روابط دیپلماتیک میان ایران و مصر، گفت: مردم مصر با انتخاب آقای مرسی برای تکیه بر جایگاه ریاست جمهوری کار مهمی انجام دادند و انقلاب خود را به سرانجام رساندند.

وزیر امور خارجه بعد از حضور در جلسه روز یکشنبه (11تیر) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، محمد مرسی را شخصیتی شناخته شده با پیشینه‌ای درخشان خواند و افزود: ایران همواره علاقه خود را برای ارتقای روابط سیاسی میان تهران و قاهره در حد سفیر اعلام کرده و طرف مصری هرگاه آماده باشد، جمهوری اسلامی آماده ارتقای سطح میان دو کشور روابط است.

وی روابط کنونی میان ایران و مصر را خوب خواند و ادامه داد: این روابط در همه ابعاد دارد پیش می‌رود، البته طرف مصری تا به امروز برای ارتقای مناسبات سیاسی با ایران ملاحظاتی و قیدهای داشت اما انتخاب مرسی برای قرار گرفتن در جایگاه ریاست جمهوری مصر سرفصل جدیدی را در سیاست خارجی این کشور باز کرد.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران امیدوار است که چشم‌انداز و دورنمای سیاست خارجی مصر بهتر از گذشته باشد و دولت جدید این کشور برای برقراری روابط گسترده‌تر و عمیق‌تر با جهان اسلام اقدامات جدی‌تری انجام دهد.

محمد مرسی نامزد اخوان المسلمین روز 4 تیر با کسب ۵۱.۷۳ درصد آرا در انتخابات مرحله دوم ریاست جمهوری، نخستین رئیس جمهور غیرنظامی مصر لقب گرفت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000