خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/12 15:07:43
سرویس سیاسی
سودانی با خبیثانه خواندن اقدام ناو آمریکایی در حمله به هواپیمای مسافربری ایران:

آمریکا در ماجرای ناو وینسنس ماهیت پلید خود را به اثبات رساند

یک نماینده اصولگرای مجلس، با خبیثانه خواندن اقدام ناو آمریکایی در حمله به هواپیمای مسافربری ایران، گفت: دولتمردان آمریکا با این جنایت ماهیت پلید خود را به جهانیان اثبات کردند.
آمریکا در ماجرای ناو وینسنس ماهیت پلید خود را به اثبات رساند یک نماینده اصولگرای مجلس، با خبیثانه خواندن اقدام ناو آمریکایی در حمله به هواپیمای مسافربری ایران، گفت: دولتمردان آمریکا با این جنایت ماهیت پلید خود را به جهانیان اثبات کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/21797.jpg آمریکا,در,ماجرای,ناو,وینسنس,ماهیت,پلید,خود,را,به,اثبات,رساند Icana

ناصر سودانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، 12 تیر سال 67 را جزء تلخ‌ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی خواند و گفت: در این روز جنایت‌کاران آمریکایی با زیر پا گذاشتن اصول و مقررات بین‌المللی با ناو جنگی وینسنس به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی حمله و آن را در آسمان خلیج‌فارس منفجر کردند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در این جنایت بیش از 290 نفر از هم‌میهنان ایرانی اعم از زنان و کودکان به شهادت رسیدند، ادامه داد: دولتمردان آمریکا با این اقدام برای همیشه لکه ننگی را بر تاریخ نظامی خود در عرصه دریا و هوانوردی به ثبت رساندند.

وی رخداد چنین حادثه‌ای را نشان از مظلومیت ملت ایران خواند و تاکید کرد: این جنایت در عین حال اثباتگر نهایت کینه‌توزی و بی‌رحمی جنایتکاران آمریکایی است که پس از این جنایت نه تنها عکس‌العملی از خود نشان نداده بلکه حتی به فرمانده ناو وینسنس مدال افتخار و شجاعت نیز اعطا کردند.

سودانی با بیان اینکه هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری در زمره جنایت‌های بزرگ جنگی قرار می‌گیرد، تاکید کرد: با وجود چنین قوانینی در عرصه بین‌الملل شاهد بودیم که کشوری که داعیه‌دار حقوق بشر در دنیاست بزرگ‌ترین جنایت بشری را مرتکب شد.

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم،‌ با خبیثانه خواندن سیاست‌های آمریکا در برخورد با ملت‌های دنیا، یادآور شد: مدعیان حقوق بشر در دنیا با عمل خود ثابت کردند که حمایت از کرامت انسانی برای آنها تنها شعاری فریبنده است، به عبارتی آنان که مجسمه آزادی را به پاسداشت حقوق بشر در سرزمین خود نصب کرده‌ و دیگران را به رعایت حقوق انسانی فرا می‌خوانند، خود با نادیده گرفتن ابتدایی‌ترین حقوق انسان‌ها دست به انفجار هواپیمای مسافربری می‌زنند.

یک نماینده اصولگرای مجلس، با بیان اینکه دولتمردان آمریکا با حمله به هواپیمای مسافربری ماهیت پلید خود را به جهان نشان دادند، تاکید کرد:  ملت‌ها و کشورهای دنیا هیچ گاه شعار دفاع از حقوق بشر آمریکا را باور نداشته بلکه بر این عقیده اند که مقامات این کشور خود آغازگر هرگونه اقدام تروریستی در نقاط مختلف دنیا هستند.

در دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ شمسی برابر با سوم ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دُبی بود، بر فراز آب‌های خلیج‌فارس و در نزدیکی جزیره هنگام مورد هجوم یگان‌های دریایی متجاوز آمریکایی مستقر در آب‌های خلیج فارس قرار گرفت و منفجر شد./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet