هدر اصلی
1391/04/13 09:46:47
سرویس صحن

انتقاد تند موسوی نژاد به احمد توکلی

نماینده مردم دشتستان در اعتراض به اعتبارنامه احمد توکلی منتخب مردم تهران با ارائه ۱۶ سند از تخلفات وی به تشریح یک یک آنها پرداخت و گفت: توکلی از جایگاه نمایندگی مجلس برای بی آبرو کردن دیگران استفاده کرده است
انتقاد تند موسوی نژاد به احمد توکلی نماینده مردم دشتستان در اعتراض به اعتبارنامه احمد توکلی منتخب مردم تهران با ارائه 16 سند از تخلفات وی به تشریح یک یک آنها پرداخت و گفت: توکلی از جایگاه نمایندگی مجلس برای بی آبرو کردن دیگران استفاده کرده است https://cdn.icana.ir/d/019/20625.jpg انتقاد,تند,موسوی,نژاد,به,احمد,توکلی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی موسوی نژاد در نشست علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی در اعتراض به اعتبارنامه احمد توکلی منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با بیان اینکه وی از جایگاه رفیع نمایندگی سوء استفاده کرده و تخلفات زیادی داشته است، گفت: بر خود لازم می دانم چنانچه در طول دوران خدمتگذاری خود به عنوان نماینده ملت ایران لکه ننگی از زیاده خواهی ها دیدم آن را فریاد زنم تا خانه فساد و کفر بر سر صاحبان آن تخریب شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با ارائه 16 سند از تخلفات توکلی به تشریح یک یک آنها پرداخت و افزود: متاسفانه احمد توکلی از جمله نمایندگانی است که با وجهه سازی و پنهان کردن واقعیات و سوء استفاده کردن از نظر ملت ایران موفق به حضور در خانه ملت شده است.

وی با بیان اینکه توکلی در موارد متعدد با زیر پا گذاشتن شرع مقدس اسلام و فرمایشات بزرگان با آبروی افراد بازی کرده است، افزود: این امر در مصاحبه‌ها، نطق‌ها و اظهارات وی به وضوح روشن است.

این عضو فراکسیون روحانیت مجلس نهم با بیان اینکه مقام معظم رهبری می فرماید انسان کسانی را می بیند که وقتی در تریبونی قرار می گیرند از آن برای فتنه گری استفاده می کنند، گفت: واقعا اگر چنین کسانی باشند باید جلوی آنها را گرفت و نباید اجازه داد به مجلس راه پیدا کنند، این در حالی است که توکلی با رسانه‌ای کردن ادعاهای خود بدون اثبات آن به نوعی بدعت‌گذاری روی آورده است.

موسوی نژاد با بیان اینکه توکلی موجبات هتک حرمت و حیثیت افراد را به وجود آورده است، اضافه کرد: این مهم در حالی است که توکلی خود را انسانی متشرع و مومن می داند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم با بیان اینکه پنهانکاری ها و تخلفات توکلی را در 16 سند آماده انتشار کرده است، توضیح داد: موارد مربوط به نحوه کسب مدرک تحصیلی وی نشان می دهد که مدرک دکترای وی و تحصیل توکلی در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان با سیر تخلفاتی به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: متاسفانه توکلی با سوء استفاده از موقعیت اداری و اجتماعی خود موفق به کسب بورسیه تحصیلی برای کسب مدرک کارشناسی ارشد در کشور انگلستان شده است.

موسوی نژاد با اشاره به درخواست وی از معین وزیر وقت آموزش عالی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان گفت: این مدرک بیانگر آن است که وی یک سال قبل از فارغ التحصیلی و در دوره کارشناسی بدون شرکت در کنکور درخواست بورس تحصیلی از انگلستان را داشته است.

وی ادامه داد: این در حالی است که اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای خارج از کشور نیازمند طی مراحلی مختلف و موفقیت در کنکور است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم با بیان اینکه توکلی در پاسخ اتهامات وارده به مدرک تحصیلی خود اعلام کرده که من به دستور مقام معظم رهبری بورسیه شده‌ام، افزود: این اظهارات مقابل نظریات گذشته وی است که معتقد بود با قبولی در کنکور به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرداخته است.

موسوی نژاد با ارائه چندین سند دیگر از درخواست های توکلی از وزیر آموزش عالی وقت و رئیس کل گذرنامه کشور و همچنین سایر مسئولان مربوطه به وزارتخانه آموزش عالی توضیح داد: مقایسه درخواست های توکلی از مسئولان مربوطه نشان می دهد که وی با استفاده از جایگاه خود موفق به اخذ مدرک تحصیلی شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس نهم با بیان اینکه متاسفانه توکلی در طول دوران تحصیل در انگلستان با وجود اینکه مجرد بوده، ارز متاهلی دریافت می کرده، مدرکی از درخواست وی برای دریافت ارز متاهلی ارائه کرد و گفت: وی در درخواستی که به دستخط توکلی آن را آماده ارائه خواهم کرد، آورده است که من تا سال 74 ارز متاهلی دریافت می کرده ام و از این تاریخ به بعد با توجه به اینکه همسر و فرزندان من در ایران به سر می برند درخواست ادامه تخصیص ارز متاهلی به اینجانب هستم.

موسوی نژاد با بیان اینکه مدارک موجود نشان می دهد که توکلی بعد از پایان تحصیل در انگلستان و بازگشت به ایران همچنان ارز متاهلی دریافت می کرده است، افزود: 38 ماه ارز متاهلی به احمد توکلی تعلق گرفته و این در حالی است که وی تنها 11 ماه در خارج از کشور حضور داشته است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس نهم با اشاره به تاریخ ورود و خروج توکلی در گذرنامه وی، ادامه داد: مهر خروج و ورود وی در گذرنامه اش صوری است.

این نماینده مجلس نهم به تقاضای وی از اداره کل گذرنامه کشور اشاره کرد و گفت: توکلی در نامه ای به دستخط خود آورده است که از شما تقاضا دارم که مهر خروج و ورود بنده را 2 بار در 6 ماهه اول سال 74 و یک بار در 6 ماهه دوم این سال به ثبت برسانید.

وی ادامه داد: این درخواست بیانگر صوری بودن مهر خروج و ورود توکلی در گذرنامه‌اش است.

موسوی نژاد ادامه داد: تخلف دیگر توکلی این است که در حالی که در استخدام نهاد ریاست جمهوری بوده، خود را به عنوان شخصیتی غیراداری و غیرکارمند معرفی کرده است.

وی همچنین به احداث مدرسه غیرانتفاعی در زمینی در شهرک غرب از سوی توکلی اشاره کرد و گفت: در حالی که وی با گرفتن وام از بنیاد مستضعفان اقدام به احداث این مدرسه کرد و قرار بود 10 درصد از ظرفیت این مدرسه غیرانتفاعی را به بنیاد بدهد هنوز نه اقساط معوق به بنیاد پرداخت شده و نه سهمی از مدرسه به عنوان کمک.

نماینده مردم دشتستان در مجلس نهم در اعتراض به سایت الف، ادامه داد: متاسفانه در شرایطی که مواضع آمریکا علیه کشورمان خصمانه است این سایت در اقدامی مشکوک با سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مصاحبه گرفته و آن را منتشر کرده است.

موسوی نژاد با طرح این سوال که چگونه یک سایت داخلی می تواند به سادگی با یکی از مسئولان عالی رتبه کاخ سفید در تماس باشد، گفت: این در حالی است که توکلی مرتباً با انتقاد از سایرین خود را عالم و منتقدانش را جاهل می نامد.

عضو کمیسیون انرژی با انتقاد از اینکه توکلی از جایگاه نمایندگی و رسانه ای خود برای بی آبرو کردن دیگران استفاده می کند، از نمایندگان خواست که برای رأی به اعتبارنامه وی توجه بیشتری داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet