هدر اصلی
1391/04/13 10:18:01
سرویس صحن
دهقانی در دفاع از اعتبارنامه توکلی:

جرم توکلی این است که با احساس مسئولیت درس خواند

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نامه وزیر علوم سابق و نیز رئیس اسبق بنیاد مستضعفان و جانبازان، اتهامات وارده به احمد توکلی درخصوص بورسیه غیرقانونی و خرید نامشروع زمین را رد کرد.
جرم توکلی این است که با احساس مسئولیت درس خواند عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نامه وزیر علوم سابق و نیز رئیس اسبق بنیاد مستضعفان و جانبازان، اتهامات وارده به احمد توکلی درخصوص بورسیه غیرقانونی و خرید نامشروع زمین را رد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8537.jpg جرم,توکلی,این,است,که,با,احساس,مسئولیت,درس,خواند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد دهقانی نقندر در نشست علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی، احمد توکلی را شخصیتی انقلابی، شجاع، متخصص و دارای طول عمر مبارزاتی علیه فساد و تبعیض خواند و گفت: براساس نامه ای که آقای زاهدی وزیر سابق علوم نگاشته، تمام مراحل تحصیلی احمد توکلی در دوره دکتری مطابق ضوابط بوده و هیچ خللی در شرایط تحصیلی و مدرک او وجود ندارد.

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارتخانه جدید نیز در پی استعلام کمیسیون تحقیق به این مساله اشاره کرده است، افزود: اظهارات توکلی درباره نحوه تحصیل در انگلستان در کمیسیون تحقیق براساس اظهارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تایید شده است.

وی همچنین درباره اتهام خرید غیرقانونی زمین در شهرک غرب توضیح داد: حتی یک متر زمین به نام احمد توکلی ثبت نشده است و زمین مذکور در شهرک غرب برای تاسیس مدرسه غیرانتفاعی معلم در ازای پرداخت وجه خریداری شده و قرار بود نهایتاً وقف شود که چنین نیز شد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: براساس نامه ای که آقای رفیق دوست رئیس اسبق بنیاد مستضعفان و جانبازان ارائه کرده، این ملک به شخص حقیقی واگذار نشده و با توجه به اینکه احمد توکلی اعلام کرده قصد وقف آن را دارد، اقساط آن به صورت 10 ساله تعریف که پس از پرسش از آقای گلپایگانی نیز این موضوع به صورت شفاهی تایید شد.

عضو هیات رئیسه مجلس به خانه 70 متری احمد توکلی اشاره کرد و گفت: وی شخصیتی ساده زیست است و اگر اهل امتیازگیری بود، اینطور زندگی نمی کرد.

وی خطاب به معترضین به اعتبارنامه توکلی گفت: احمد توکلی به صورت قانونی و منطقی نسبت به اعتبارنامه شما اعتراض کرده ولی شما به دلیل غرض ورزی نسبت به اعتبارنامه او متعرض شدید و جای این پرسش باقی است که مگر توکلی با شما دشمنی داشته و یا مشکلی با هم داشتید که اینگونه درباره این شخصیت بزرگ نظام صحبت کردید.

دهقانی نقندر تاکید کرد: این جلسه باید به بزرگداشت این شخصیت پیشکسوت مجلس می پرداخت نه اینکه بخواهیم با چنین صحبت هایی نیروهای خودی را ضایع کنیم و به ناحق سخنانی درباره او مطرح شود.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: جرم توکلی این است که براساس احساس مسئولیت خود بعد از انجام پست وزارت، بورسیه گرفته و طبق قانون درس خوانده است.

وی از نمایندگان خواست با رأی قاطع، اعتبارنامه توکلی را تایید کنند و تاکید کرد: من براساس اعتماد خود به توکلی و برای رضای خدا صحبت کردم و امیدوارم قدر افرادی مثل توکلی که همواره در جلسات اقتصادی مجلس به عنوان یک کارشناس و صاحب نظر، اظهارنظرهای مفید و سازنده ای برای ملت و مجلس داشت، دانسته شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پایان از زارعی، زاهدی، فولادگر، کامران، لاریجانی، فرهنگی، مرندی و باهنر به عنوان افرادی یاد کرد که از وی خواسته بودند فرصت خود را در اختیار آنها برای دفاع از احمد توکلی قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet