هدر اصلی
1391/04/13 13:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ندیمی:

مسئله گرانی و گران‌فروشی دو موضوع مجزا هستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ مسئله گرانی و گران‌فروشی دو موضوع مجزا هستند نهادهای نظارتی دولتی باید به سرعت با مسئله گران‌فروشی برخورد کرده و به مقابله با آن بپردازند.
مسئله گرانی و گران‌فروشی دو موضوع مجزا هستند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ مسئله گرانی و گران‌فروشی دو موضوع مجزا هستند نهادهای نظارتی دولتی باید به سرعت با مسئله گران‌فروشی برخورد کرده و به مقابله با آن بپردازند. https://cdn.icana.ir/d/019/20138.jpg مسئله,گرانی,و,گران‌فروشی,دو,موضوع,مجزا,هستند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ایرج ندیمی،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به باشگاه خبرنگاران گفت: مسئله گرانی و گران‌فروشی دو موضوع مجزا هستند نهادهای نظارتی دولتی باید به سرعت با مسئله گران‌فروشی برخورد کرده و به مقابله با آن بپردازند. اما گرانی موضوعی است که نیاز به تدبیر داشته و باید در بستر زمان مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به دلایل برگزاری نشست‌های تخصصی بین کمیسیون‌های تخصصی مجلس و مسئولین اقتصادی دولت، تصریح کرد:‌ نمایندگان مجلس در کمیسیون‌‌های تخصصی سه هدف را از برگزاری این نشست‌ها دنبال می‌‌کنند نخستین هدف تنویر افکار عمومی و ‌آشنا ساختن مردم با ریشه‌های مشکلات اقتصادی است دومین هدف نمایندگان ایجاد تحرک در بدنه مدیریتی دولت است و دولتمردان متوجه خواهند شد که نمایندگان مجلس همواره بر کار آنان نظارت دارند  سومین و آخرین هدف این نشست ایجاد فضای مناسب به منظور اتخاذ تدابیر اقتصادی در دولت است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به اعلام دولت مبنی بر عدم اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها افزود: دولت باید تدابیر مناسبی را درخصوص مقابله با پیامدهای ناشی از اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها اتخاذ کند چرا که گرانی ناشی از هدفمندسازی یارانه‌ها به دو شکل خود را نشان می‌دهد گرانی‌هایی که به طور مستقیم ایجاد می‌شوند و تورمی که به صورت تبعات درازمدت اجرای این طرح ایجاد می‌کردند از این رو، نمی‌توان به صورت مقطعی و با طرح‌های کوتاه‌مدت به مقابله با این پپامدها اندیشید.

ندیمی درخاتمه به دلایل اتخاذ سیاست خدمات جبرانی اشاره کرد و گفت: سیاست خدمات جبرانی با هدف کاهش تبعات ناشی از اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها به وجود آمد گرچه این قانون اجرا شد ولی منابع برداشت بودجه، محل هزینه‌کردها و  چگونگی عملکرد دولت در این زمینه روشن نیست  به ویژه دولت هیچ نوع هزینه‌ای در بخش صنعت انجام نداده و نمی‌توان انتظار د اشت که صنایع نیز قیمت تمام شده محصولات را کاهش دهند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet