روز مجلس
1391/04/13 10:53:59
سرویس صحن
نامزد سمت دادستانی دیوان محاسبات:

با مدیران متخلف در هر رتبه ای برخورد قانونی می کنیم

امین حسین رحیمی گفت: اگر در مقام دادستانی دیوان محاسبات کشور به مدیری برخورد کنم که بیت المال و قانون برای وی اهمیتی ندارد در هر رتبه و مقامی باشد مطابق وظیفه با آن برخورد می کنم.
با مدیران متخلف در هر رتبه ای برخورد قانونی می کنیم امین حسین رحیمی گفت: اگر در مقام دادستانی دیوان محاسبات کشور به مدیری برخورد کنم که بیت المال و قانون برای وی اهمیتی ندارد در هر رتبه و مقامی باشد مطابق وظیفه با آن برخورد می کنم. https://cdn.icana.ir/d/019/4065.jpg با,مدیران,متخلف,در,هر,رتبه,ای,برخورد,قانونی,می,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت در جلسه علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی،امین حسین رحیمی که کاندیدای معرفی شده از سوی کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس نهم برای تصدی پست دادستانی دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی است در سخنان کوتاهی با معرفی سوابق شناسنامه ای و کاری خود گفت: بنده از سال 66 در قوه قضائیه فعالیت داشتم و بیش از 26 سال سابقه کار قضایی داشته ام.

رحیمی که نماینده مردم ملایر در مجلس هشتم بود با بیان اینکه در طول دوره فعالیت خود در قوه قضائیه سمت های مختلفی را تجربه کرده است گفت: دادیاری، دادرس دادگاه، رئیس شعبه دادگاه، عضو دادگاه تجدید نظر، معاون دادگستری استان و همچنین سمت های کشوری و دادرسی ویژه ریاست قوه قضائیه و مسئولیت ویژه شوراهای حل اختلاف کشور را به عهده داشت.

وی با بیان اینکه در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی افتخار نمایندگی مردم ملایر را داشتم تصریح کرد: بنده در این دوران سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی بودم و قبل از نمایندگی هم بالاترین پایه قضایی را دریافت کردم و آخرین سمتم قبل از مجلس هشتم رئیس کل دادگاه های عمومی در دادگاه انقلاب تهران بودم.

رحیمی ادامه داد: در انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی علی رغم وجود شرایط پیروزی در انتخابات شرکت نکردم و این مطلب را از یک سال قبل از انتخابات به مردم عزیز اعلام کردم در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی بنده عضو هیأت تطبیق قوانین بودم و همچنین افتخار دارم که از سال 63 که دانش آموز سال سوم دبیرستان بودم تا سال 67 که جنگ تمام شده هر سال 2 الی 3 ماه در جبهه های جنگ بودم و در عملیات کربلای 5 از چند ناحیه مجروح شدم.

وی با بیان اینکه مطابق قانون وظیفه مجموعه دیوان محاسبات پاسداری از حقوق ملت است یادآور شد: روش معمول دیوان به اینگونه است که دادستان دیوان پس از اخذ گزارشات تخلف به آنها رسیدگی می کند و در صورت قطعی بودن تخلف به آن رسیدگی می شود اما بنده معتقدم بهترین راه پاسداری از بیت المال پیشگیری از وقوع جرم است لذا اگر مورد اعتماد شما نمایندگان قرار بگیرم با بکارگیری روش هایی آموزشی و پیشگیرانه نظارت دیوان را به روز و پیشرفته می کنم.

کاندیدای دادستانی دیوان محاسبات مجلس تأکید کرد: فقط برخورد با قانون چاره ای برای بهبود اوضاع قانون گرایی در کشور نیست البته همواره افرادی وجود دارند که قصد تعرض به بیت المال را دارند که باید با جدیت و قاطعیت با این افراد برخورد شود.

رحیمی با تأکید بر اینکه تعامل رئیس و دادستانی دیوان بسیار اهمیت دارد تصریح کرد: البته در این باره مطالبی در این چند روزه اعلام شده است که این تعامل سازنده تبدیل به تداخل وظایف نشود.بنده به دلیل اینکه سابقه دادگستری دارم و در دادگستری هم رئیس و دادستانی در کنار هم مشغول به کار هستند می توانم شرح وظایف را به خوبی تشخیص دهم و هیچگونه تداخلی در انجام وظایف رئیس و دادستانی صورت نگیرد.

رحیمی تأکید کرد: به صراحت عرض می کنم که اگر در مقام دادستانی دیوان محاسبات کشور به مدیری برخورد کنم که بیت المال و قانون برای وی اهمیتی ندارد در هر رتبه و مقامی باشد مطابق وظیفه با آن برخورد می کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet