خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/04/14 09:01:44
سرویس اقتصادی
پزشکیان:

سرمایه گذاری درجامعه پرتنش معنا ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره تنش وبرخورد درنظام سیاسی و اقتصادی کشور وتاثیرآن برتحقق عدالت درجامعه گفت:تنش و دعوا توان وظرفیت و انرژی کشور رامی گیردو از رفتن باز می دارد از این رو جامعه ای که درحال دعواست آن جامعه پیشرفت نمی کند وسرمایه گذاری درآن معنا ندارد .
سرمایه گذاری درجامعه پرتنش معنا ندارد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره تنش وبرخورد درنظام سیاسی و اقتصادی کشور وتاثیرآن برتحقق عدالت درجامعه گفت:تنش و دعوا توان وظرفیت و انرژی کشور رامی گیردو از رفتن باز می دارد از این رو جامعه ای که درحال دعواست آن جامعه پیشرفت نمی کند وسرمایه گذاری درآن معنا ندارد . https://cdn.icana.ir/d/019/5478.jpg سرمایه,گذاری,درجامعه,پرتنش,معنا,ندارد Icana

مسعود پزشکیان درگفت و گو باخبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت ، عامل تنش درجامعه را برشمرد و افزود: عامل تنش نفس آدم ها ونبود شاخص شفاف و روشن برای اندازه گیری عدالت است و تازمانی که شاخص روشنی نداشته باشیم هرچه را که خوششان بیاید به عنوان شاخص قالب می کنند .

نماینده مردم تبریز، اسکو وآذرشهردرمجلس درادامه اظهار داشت: شعور و آگاهی مردم برای قضاوت درباره میزان عدالت بالاست پس بهتر است که در این راستا شاخص شفاف و روشنی تعریف کنیم.

وی دراین باره که عدالت جزو انفکاک ناپذیر شریعت است وچرا ما از رسیدن به آن ناکام ماندیم گفت: ایراد اصلی این است که خودمان نمی فهمیم و اگرمی فهمیم ایمان و باوری که باید به نتیجه برسانیم درما نیست وعدم تحقق یک امر یا به دلیل عدم آگاهی است یا آگاهی بدون مهارت یا آگاهی با مهارت و بدون ایمان است.

پزشکیان درادامه درباره وضعیت عدالت درکشور گفت: عدالت شاخص دارد وبی عدالتی یعنی دربیمارستانی درتهران امکاناتی با استانداردهای اروپایی و آمریکایی داریم و آن وقت درآذربایجان و کردستان به اندازه بنگلادش هم خدمت نمی گیریم ودرتهران راه آهن و جاده و اتوبان داریم آن وقت درشهرستانها راه شوسه هم نداریم این بی عدالتی است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  با تاکید بر این که سرانه استانها و شهرها برابر نیست و امکانات ناعادلانه توزیع شده است گفت: نحوه توزیع امکانات درشهرها معیاری برای اندازه گیری عدالت است و باید امکانات را درجاهایی که بی عدالتی شده است توزیع کنیم نه این که با لابی و جناح بازی هرکسی از بیت المال برای خود بردارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو وآذرشهر درمجلس درادامه افزود: باید برای عدالت شاخص قابل فهمی تعریف کنیم تا دعوا به وجود نیاید و هرکس مدعی عدالت نباشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet