روز مجلس
1391/04/13 11:10:13
سرویس صحن
رحمانی فضلی:

پیشگیری از تخلفات و اجرای قانون نیاز به تلاش بیشتری دارد

نامزد ریاست دیوان محاسبات کشور تأکید کرد: برای کاهش میزان تخلفات و پیشگیری از آن باید تلاش بیشتری صورت گیرد.
پیشگیری از تخلفات و اجرای قانون نیاز به تلاش بیشتری دارد نامزد ریاست دیوان محاسبات کشور تأکید کرد: برای کاهش میزان تخلفات و پیشگیری از آن باید تلاش بیشتری صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/9899.jpg پیشگیری,از,تخلفات,و,اجرای,قانون,نیاز,به,تلاش,بیشتری,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت در جلسه علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی،عبدالرضا رحمانی فضلی نامزد ریاست دیوان محاسبات کشور که از سوی کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس نهم معرفی شده است گفت: با الکترونیکی کردن مراحل توانستیم در حدود 3 هزار و 700 نقطه کشور در حوزه درآمدها و هزینه ها به صورت آنلاین کنترل شود.

وی در ادامه گفت: در بحث پیشگیری چاپ کتاب در خصوص موارد قانون گریز در دو جلد و انتشار آن در 15 هزار نسخه به منظور در اختیار مدیران قرار دادن از دیگر اقداماتی بوده که انجام شده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: با تشکیل کمیته ای برای برقرار کردن ارتباط با دستگاه های اجرایی توانسته ایم در حوزه نفت، بانک، مالیات اقدامات مستمری را انجام دهیم.

وی افزود: در مسیر آموزش نیز توانسته ایم 15 هزار نفر را تحت آموزش قرار دهیم که بخشی از آن را نیز نیروهای دیوان و بخشی دیگر را نیروهای دستگاه های اجرایی که مشتاق این دوره ها بودند تحت پوشش قرار داده است.

نامزد ریاست دیوان محاسبات کشور بیان کرد: برای ادامه مسیر کاهش تخلفات و پیشگیری از آن نیاز به تلاش بیشتری داریم تا نه تنها تخلفات کاهش یافته بلکه قانون نیز تحقق یابد.

وی با اشاره به تهیه و تدوین دستورالعمل های مورد نیاز در حوزه حسابرسی های جدید افزود: در کارآمدی، اثربخشی و افزایش بهره وری دیوان تدوین این دستورالعمل ها بسیار مؤثر بوده است به طوری که سال گذشته توانسته ایم 300 گزارش در حوزه حسابرسی عملکرد داشته باشیم.

رحمانی فضلی مطرح کرد: در حوزه حسابرسی زیست محیطی اقدامات خوبی صورت گرفته و گزارشات دیوان مرتباً به مجلس ارائه می شود.

وی گفت: در حوزه حسابرسی ITکه حوزه جدیدی نیز هست دیوان محاسبات ورود یافته و می تواند امر حسابرسی را دقیق تر و بروزتر انجام دهد.

نامزد ریاست دیوان محاسبات کشور تأکید کرد: برای تولید حوزه های جدید در حسابرسی و بحث پیشگیری تلاش بیشتری خواهیم کرد تا مدیران دستگاه های اجرایی با اطمینان بیشتری ادامه داده و موجب تحقق قانون شوند.

رحمانی فضلی بیان کرد: با ارائه گزارش ها و تحلیل های درست به نمایندگان مجلس همانند دوره های قبل تلاش می کنیم تا روابط را مستحکم کرده و در حوزه های انتخابی نیز این روند ادامه یابد.

نامزد ریاست دیوان محاسبات کشور اعلام کرد: با توجه به سوابق 29 ساله خود در دستگاه های اجرایی و مجلس تلاش خواهم کرد تا با استفاده از تجربه و علم خود از طریق همکاری و مشورت با دیگران برای ارتقاء سطح دیوان اقدام کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet