خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/13 11:05:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب‌رییس کمیسیون آموزش‌:

جامعیت آموزش و تحقیق در کشور اسلامی باید حرف اول را بزند

نایب‌رییس کمیسیون آموزش‌ و‌تحقیقات مجلس گفت: جامعیت آموزش و تحقیق در کشور اسلامی باید حرف اول را بزند.
جامعیت آموزش و تحقیق در کشور اسلامی باید حرف اول را بزند نایب‌رییس کمیسیون آموزش‌ و‌تحقیقات مجلس گفت: جامعیت آموزش و تحقیق در کشور اسلامی باید حرف اول را بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/20585.jpg جامعیت,آموزش,و,تحقیق,در,کشور,اسلامی,باید,حرف,اول,را,بزند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛جواد هروی، به فارس گفت:باید در نظام آموزشی در سطوح تحصیلات تکمیلی،آموزش،تحقیقات و فناوری حرکتی را منطبق با شرایط کشورمان انجام دهیم.

نماینده مردم قاینات درمجلس،با اشاره به اینکه جایگاه امروز آموزش عالی کشور در شأن نظام ما نیست، به وظایف کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود:در کمیسیون 2 وظیفه اصلی در قبال مراکز علمی و تحقیقاتی کشور تعریف شده است، یکی تصویب قوانینی است که بتواند روز‌آمد بوده و بتواند وضعیت ارتقای علمی کشور را به سطح جهانی نزدیک و از آن عبور کند.
نایب رییس کمیسیون آموزش‌و‌تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه ارتقای بهره‌وری در آموزش ‌و ‌پژوهش باید به طور جدی دنبال شود،اظهار کرد:درنخستین جلسه‌ کمیسیون آموزش و تحقیقات تقویت بنیه علمی کشور و راهکارهای اجتناب از موازی ‌کاری در عرصه آموزش و پژوهش که انرژی‌های کشور را زایل می‌کند، مدنظر همه اعضاء قرار گرفت.
وی ادامه داد:کمیسیون آموزش‌و‌تحقیقات مجلس به دنبال این است که سطح تولیدات علمی و خدماتی مبتنی بر دانش و فناوری در کشور افزایش یابد، چراکه اگر قرار است که در کشور تولید ملی را اضافه کرده، از سرمایه‌های داخلی استفاده کنیم و اشتغال را افزایش دهیم، نیاز به دانش‌افزایی داریم.
نماینده مردم قاینات با بیان اینکه در نخستین جلسه کمیسیون آموزش موضوع تحول در نظام آموزشی کشور مطرح شد، خاطر نشان کرد: باید در نظام آموزشی در سطوح تحصیلات تکمیلی، آموزش، تحقیقات و فناوری حرکتی را منطبق با شرایط کشورمان انجام دهیم./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet