روز مجلس
1391/04/13 11:32:36
سرویس صحن
نماینده مردم کاشان:

مرزهای فرهنگی کشور در معرض تهاجم گسترده قرار دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مشکلات موجود در جامعه در ارتباط با مواد مخدر و فحشا را ناشی از عدم کارکرد سیستم فرهنگی کشور دانست و تصریح کرد: مرزهای فرهنگی کشور در معرض تهاجم گسترده قرار دارد.
مرزهای فرهنگی کشور در معرض تهاجم گسترده قرار دارد عضو کمیسیون امنیت ملی مشکلات موجود در جامعه در ارتباط با مواد مخدر و فحشا را ناشی از عدم کارکرد سیستم فرهنگی کشور دانست و تصریح کرد: مرزهای فرهنگی کشور در معرض تهاجم گسترده قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6169.jpg مرزهای,فرهنگی,کشور,در,معرض,تهاجم,گسترده,قرار,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی عباس منصوری خطاب به فرمانده نیروی انتظامی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای ارائه گزارش درخصوص وضعیت امنیت اجتماعی در مجلس حاضر شده بودند، گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به تهاجم فرهنگی اشاره کردند، این مسئله نشان می دهد به کشورمان در بُعد فرهنگی تعرض شده و مرزهای فرهنگی ما در معرض یک تهاجم گسترده قرار دارد.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی  از وضعیت توزیع و پخش مواد مخدر در کشور ابراز نگرانی کرد و افزود: مواد مخدر حتی به مدارس راهنمایی نیز رسیده است و اولویت پدران و مادران دانش آموزان در مرحله اول موضوعات فرهنگی مدارس و در گام دوم آموزش شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 55 درصد از جرائم مربوط به مواد مخدر است، اضافه کرد: این همه دستگاه های فرهنگی عریض و طویل کجا هستند و چه می کنند و چرا چرخه فرهنگی کشور فعال نمی شود و تنها نیروی انتظامی در میدان قرار دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در امر پیشگیری و قبل از اقدامات نیروی انتظامی، دستگاه های فراوانی وجود دارد که باید به وظایف خود عمل کنند و این در حالی است که زمان بودجه نویسی همه آنها حاضر هستند و بودجه های کلان کشور به بحث فرهنگی اختصاص پیدا می کند اما در زمینه عمل چیزی دیده نمی شود.

منصوری ادامه داد: مشکلات موجود در جامعه در ارتباط با مواد مخدر و فحشا ناشی از عدم کارکرد سیستم فرهنگی کشور است، در حالی که وقتی جامعه ما در معرض تهاجم فرهنگی قرار دارد، باید یک قرارگاه عملیاتی تشکیل شود که ضمن نگهداری مرزها، در صحنه باشند و به مشکلات جامعه پاسخ دهند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet