انتخابات ریاست جمهوری
1391/04/13 11:39:12
سرویس صحن
کامران:

آثار کار فرهنگی باید در جامعه دیده شود

عضو کمیسیون امنیت ملی خواستار اعلام حجم سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ دینی توسط مسئولان شد و بیان کرد: آثار کار فرهنگی باید در جامعه دیده شود.
آثار کار فرهنگی باید در جامعه دیده شود عضو کمیسیون امنیت ملی خواستار اعلام حجم سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ دینی توسط مسئولان شد و بیان کرد: آثار کار فرهنگی باید در جامعه دیده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/949.jpg آثار,کار,فرهنگی,باید,در,جامعه,,دیده,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی، حسن کامران دستجردی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرماندهی نیروی انتظامی که برای ارائه گزارش درباره وضعیت امنیت اجتماعی در خانه ملت حاضر شده بودند، گفت: چرا در زیر چادر حکومت خلاف می شود و در نمایشگاهی که توسط مسئولان حکومتی برگزار می شود، حجاب وجود ندارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مؤمنین نسبت به این وضعیت معترض هستند، اضافه کرد: در مراسمی مثل کنگره، همایش و سمینار که از طرف دستگاه های دولتی برگزار می شود، خانم هایی بدون حجاب و با انواع آرایش دیده می شوند.

وی با تأکید بر اینکه باید به مسائل حاکمیتی رسیدگی شود، تصریح کرد: مسئولان توضیح دهند پولی که به بخش فرهنگ و دستگاه های مرتبط با آن اعم از سازمان تبلیغات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه ها داده می شوند، تا چه اندازه در راه ارتقاء فرهنگ عمومی استفاده شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برگزاری مراسم و اهدای جایزه امور خدماتی است، یادآور شد: باید برای امور حاکمیتی، تفکر امام راحل و تدابیر مقام معظم رهبری اجرایی شود و اگرچه نمی توان کار فرهنگی را به صورت کمی نشان داد اما قاعدتاً آثار آن در جامعه باید دیده شود.

وی همچنین خواستار طراحی شناسنامه ای فرهنگی برای محلات شهر شد و در خصوص ضرورت آن توضیح داد: نباید در محلات، بسیج، مسجد و هیأت امنا هر کدام برای خود کاری انجام دهند که بعضاً نیز با هم هماهنگ نیست اما با طراحی شناسنامه فرهنگی می توان به مردم توضیح داد که سطح فرهنگ محله آنها چقدر رشد داشته است.

کامران با طرح این پرسش که بر روی فرهنگ دینی چقدر سرمایه گذاری شده است، گفت: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است اما در خیابان ها شاهد درج تبلیغات کالاهای خارجی هستیم که شهرداری به گردن ارشاد می اندازد وشهرداری نیز قبول مسئولیت نمی‌کند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص غارت فرهنگی، ناتوی فرهنگی و تهاجم فرهنگی اعلام کرد: چاپ یک کتاب و ساخت یک فیلم مشکلی را حل نمی کند و لازم است در این زمینه ها از آدم های مفید گمنام استفاده شود زیرا ما در حوزه هنر و سینما بچه مسلمان گمنام کم نداریم.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به سردار احمدی مقدم گفت: باید فعالیت های خود را استمرار دهید و هماهنگ عمل کنید و اینگونه نباشد که یک ماه به جمع آوری ماهواره بپردازید و سپس رهایش کنید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet