روز مجلس
1391/04/19 13:35:32
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات:

مهم‏ترین دلیل ورشکستگی اروپا، تقلید کورکورانه از آمریکاست

قادری با بیان اینکه مشکل بزرگ اروپا، نظام‏های فاسد و مسأله‏داری است که دارند به اشکال مختلف از منابع مالی مردم سوء‏استفاده می‏کنند، گفت: مهم‏ترین دلیل شکست بزرگ اقتصادی اروپا، تقلید کورکورانه سران اروپایی از مدل اقتصادی آمریکاست.
مهم‏ترین دلیل ورشکستگی اروپا، تقلید کورکورانه از آمریکاست قادری با بیان اینکه مشکل بزرگ اروپا، نظام‏های فاسد و مسأله‏داری است که دارند به اشکال مختلف از منابع مالی مردم سوء‏استفاده می‏کنند، گفت: مهم‏ترین دلیل شکست بزرگ اقتصادی اروپا، تقلید کورکورانه سران اروپایی از مدل اقتصادی آمریکاست. https://cdn.icana.ir/d/019/12669.jpg مهم‏ترین,دلیل,ورشکستگی,اروپا،,تقلید,کورکورانه,از,آمریکاست Icana

جعفر قادری در گفت‏وگو با خبرنگار بین‏الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مردم اروپا عامل شکست اقتصادی کشورهایشان را، سران فاسد نظام‏های خود می‏دانند، گفت: رهبران اروپایی، عمدتا افرادی فاسد و دولت‏هایی مشکل‏دار هستند که از منابع مالی و پولی مردم اروپا برای تأمین منافع خود سوء‏استفاده می‎‏کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهای اروپایی‏ای که در حوزه پولی یورو دور هم جمع شده‏اند، هر کدام ظرفیت‏های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مخصوص به خود دارند و از ابتدا هم مشخص بود که هم‏گرایی میان این کشورها با مشخصاتی متفاوت، عملا به سختی قابل انجام است.

وی در ادامه گفت: حال اگر کشورهای با ویژگی‏های متفاوت از همه نظر بخواهند با هم پول واحد تشکیل دهند، مشخص است که مردم کشورهایشان به سختی می‏توانند این پول را بپذیرند؛ به خصوص که مردم در این کشورها، بر واحد پولی خاص کشور خود اصرار دارند و بر این نظرند که کشورهای اروپایی متمول‏تر، به بهانه پول واحد، در حال هضم اقتصاد و فرهنگ خاص مردم آن کشور هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تصریح کرد: پیروی کورکورانه سران اروپایی از اقصاد آمریکایی باعث شده تا کشورهای ضعیف‏تر اروپایی، از مدل اقتصادی آمریکا ضرر ببینند و عملا اقتصاد خود را هضم‏شده در اقتصاد کشورهای بزرگ‏تر و متمکن‏تر دریابند.

قادری اضافه کرد: راه برون‏رفت یورو از اوضاع کنونی، اصلاح سیاست‏های اقتصادی سران اروپایی و دوری از دستورات آمریکاست.

وی همچنین تأکید کرد استفاده از نخبگان و واگذاری بنگاه‏های اقتصادی به مردم و نه صاحبان سرمایه‏های هنگفت و بانک‎‏ها، می‏تواند کمک عمده‏ای به اقتصاد اروپا کند.

مردم اسپانیا، یکی از چهار اقتصاد بزرگ حوزه یورو، شادمانی قهرمانی در یورو 2012 را بهانه‏ای برای اعتراض به سایست‏های غلط اقتصادی دولت و شکست بزرگ کشورشان در طرح‏های برون‏رفت از ورشکستگی قرار داده‏اند. بیکاری، تورم، گرانی و نبود نقدینگی، مهم‏ترین مشکلات اقتصادی کشورهای عضو حوزه یورو است که دامن قاره سبز را گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet