روز مجلس
1391/04/13 16:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

واردات بی رویه میوه باعث فاسد شدن تولیدت داخلی در انبارها شده است

حبیب برومند داشقاپو با اشاره به وارات بی رویه انواع میوه در ماه های اخیر به کشور، گفت: ورود محصولات کشاورزی وارداتی به کشورباعث شده تا علاوه بر اینکه قیمت این نوع محصولات نسبت به نوع ایرانی آن افزایش چند برابری داشته باشد،میوه‌های داخلی نیز در انبارها فاسد شود.
واردات بی رویه میوه باعث فاسد شدن تولیدت داخلی در انبارها شده است حبیب برومند داشقاپو با اشاره به وارات بی رویه انواع میوه در ماه های اخیر به کشور، گفت: ورود محصولات کشاورزی وارداتی به کشورباعث شده تا علاوه بر اینکه قیمت این نوع محصولات نسبت به نوع ایرانی آن افزایش چند برابری داشته باشد،میوه‌های داخلی نیز در انبارها فاسد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/14258.jpg واردات,بی,رویه,میوه,باعث,فاسد,شدن,تولیدت,داخلی,در,انبارها,شده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوز گفت:در حال حاضر میوه‌های تولید داخل در سردخانه‌ها از بین می رود و میوه‌های خارجی با چندین برابر قیمت فقط در سبد خرید اقشار مرفه جامعه جای می گیرد که این موضوع باید بررسی شود.
وی تصریح کرد:براساس قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی،مقرر شده تا تعرفه ها برای واردات نیز به گونه‌ای اعمال شود که به تولید ملی ضربه وارد نکند، اما این مساله هم نه تنها در دولت نادیده گرفته می شود، بلکه دولت بر آن اصرار نیز می ورزد.
نماینده مردم پارس آباد درمجلس شورای اسلامی در ادامه یکی دیگر از علل واردات بی رویه میوه و محصولات کشاورزی به کشور را سودجویی عده ای برای کسب منافع اقتصادی عنوان کرد.
برومند داشقاپو تأکید کرد:براساس قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی که در کمیسیون تصویب و به دولت نیز ابلاغ شده، موضوع واردات در بخش کشاورزی ومحصولات فرآوری شده می‌بایست با اجازه دولت و شخص وزیر جهاد کشاورزی باشد، به نحویکه نیاز به واردات در کشور احساس شود، در غیر اینصورت دولت مجاز به واردات انواع محصولات کشاورزی و فرآوری شده نیست./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet