هدر اصلی
1391/04/13 12:19:54
سرویس صحن
مصری:حضور سیاسیون در هیات مدیره ها از مصادیق بارز ایجاد قدرت و ثروت است

حضور مسئولان اجرایی درهیات مدیره شرکت های متعدد باعث فساد است

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با انتقاد از حضور برخی مسئولان در هیات مدیره شرکت هایی با مسئولیت ها و وظایف مختلف، این امر را موجب فساد اقتصادی دانست و تصریح کرد: مگر در کشور قحط الرجال شده است.
حضور مسئولان اجرایی درهیات مدیره شرکت های متعدد باعث فساد است سخنگوی هیات رئیسه مجلس با انتقاد از حضور برخی مسئولان در هیات مدیره شرکت هایی با مسئولیت ها و وظایف مختلف، این امر را موجب فساد اقتصادی دانست و تصریح کرد: مگر در کشور قحط الرجال شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/20778.jpg حضور,مسئولان,اجرایی,درهیات,مدیره,شرکت,های,متعدد,باعث,فساد,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا مصری در نشست علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی به عنوان طراح دوفوریت ممنوعیت کارمندان و مدیران دستگاه های اجرایی از عضویت در هیات های مدیره و مدیریت عامل گفت: وظیفه مجلس قانونگذاری و نظارت است که برخی قوانین در جهت تسهیل امور مردم و بعضی از آنها مانع انجام تخلفات می شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین پیشگیرانه، درایت و آینده نگری مجلس را نشان می دهد افزود: آنچه امروز به عنوان دو فوریت بیان می شود ضمن تغییر وضع موجود باعث پیگشیری در آینده خواهد شد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی وجود قدرت و ثروت را موجب ایجاد مفسده دانست و یادآور شد: از مصادیق بارز ایجاد قدرت و ثروت حضور سیاسیون در مراکزی است که پول درآنجا وجود دارد و صاحبان صنعت و شرکت ها نیز به دنبال آن هستند که مقامات سیاسی کشور را به عنوان عضوی از هیات مدیره خود داشته باشند.

وی با اشاره به حضور برخی از مسئولان در هیات مدیره شرکت های متعدد با مسئولیت های مختلف نسبت به این وضعیت انتقاد کرد و گفت: مگر در کشور قحط الرجال است که بعضا 5 هزار میلیارد تومان سرمایه یک کشور در اختیار یک هیات مدیره قرار می گیرد که همگی غیرموظف هستند.

مصری تاکید کرد: اگر خواستار انجام روح اصل 44 قانون اساسی در کشور هستیم، باید برای حضور بخش خصوصی بسترسازی مناسبی صورت گیرد، در حالی که اکثر شرکت ها و دستگاه های واگذار شده معاونان وزیر را به عنوان عضوی از هیات مدیره خود دارند و این نشان می دهد عملاً واگذاری صورت نگرفته است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه طرح مذکور نه بار مالی دارد و نه مشکل قضایی و حقوقی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم کسانی که در دوایر دولتی شاغل هستند، به صورت همزمان در هیات مدیره شرکت ها حق عضویت داشته باشند و اگر اصرار دارند به عنوان عضو فعال هیات مدیره شرکت ها حضور داشته باشند، تصدی گری دولتی از آنها گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet