خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/13 12:20:59
سرویس صحن
باهنر در پاسخ به تذکر سلیمی:

تذکرات باید در رابطه با فوریت طرح در دستور باشد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با رد تذکر سلیمی مبنی بر تناقض طرح دو فوریتی با اصل ۱۴۱ قانون اساسی از نمایندگان خواست که تنها در رابطه با فوریت طرح مربوطه اخطار و تذکر دهند.
تذکرات باید در رابطه با فوریت طرح در دستور باشد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با رد تذکر سلیمی مبنی بر تناقض طرح دو فوریتی با اصل 141 قانون اساسی از نمایندگان خواست که تنها در رابطه با فوریت طرح مربوطه اخطار و تذکر دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/19389.jpg تذکرات,باید,در,رابطه,با,فوریت,طرح,در,دستور,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی دو فوریت طرح کارمندان و مدیران دستگاه های اجرایی از عضویت در هیأت مدیره و مدیریت عامل در  اخطار اصل 141 قانون اساسی گفت: عضویت همزمان کلیه کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی اعم از کارمندان و مدیران که در ماده واحده این طرح آمده است عمومیت دارد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ذیل اصل 141 سمت های آموزشی در دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی را مستثنی کرده است توضیح داد: بنابراین عمومیت تبصره ماده واحده این طرح با آنچه در ذیل اصل 141 به آن تصریح شده مخالفت دارد.

وی خواستار اصلاح ماده واحده طرح دو فوریتی شد و گفت: استثنایی که آن را توضیح دادم باید در تبصره این ماده واحده آورده شود.

باهنر در پاسخ به تذکر اخطار سلیمی با بیان اینکه این نوع از اشکالات هنگام بررسی جزئیات طرح فوریتی در صحن علنی قابل رفع است گفت: در حال حاضر نمایندگان باید درباره فوریت این طرح اخطار یا تذکر دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet