سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
باهنر در پاسخ به تذکر رسایی

رئیس مجلس برای مدیریت جلسه صحبت کرد

سرویس صحن
نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر عضو فراکسیون روحانیت مجلس که صحبت های علی لاریجانی در دفاع از توکلی را خلاف آیین نامه داخلی مجلس دانست، گفت: رئیس مجلس برای مدیریت جلسه صحبت کرد.
سه‌شنبه 13 تیر 1391 ساعت 13:01
رئیس مجلس برای مدیریت جلسه صحبت کرد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر عضو فراکسیون روحانیت مجلس که صحبت های علی لاریجانی در دفاع از توکلی را خلاف آیین نامه داخلی مجلس دانست، گفت: رئیس مجلس برای مدیریت جلسه صحبت کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/14610.jpg رئیس,مجلس,برای,مدیریت,جلسه,صحبت,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز (سه شنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده 70 و 107 آیین نامه داخلی گفت: در آیین نامه آمده است که در صورت اعترض  به اعتبارنامه نماینده ای، او به مدت دو برابر زمان سخنان مخالفان برای صحبت کردن وقت دارد و می تواند این مدت را به حداکثر دو نفر اختصاص دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق آیین نامه آقایان دهقانی نقندر و نجابت در دفاع از آقای توکلی صحبت کردند و درخواست من نیز تایید نشد زیرا بر خلاف آیین نامه بود.

وی توضیح داد: بعد از صحبت دو نفر در دفاع توکلی، رئیس مجلس به عنوان موافق سوم صحبت کرد، در حالی که در ماده 107 آیین نامه داخلی مجلس آمده است که وی تنها حق صحبت در خصوص موضوعات مهم در ابتدای هر جلسه را دارد.

 

محمدرضا باهنر نایب که ریاست ساعات پایانی مجلس را برعهده داشت، تذکر رسایی را وارد دانست و گفت: حاشیه هایی که شما مطرح کردید وارد نیست و رأی قاطع و برحق نمایندگان به اعتبارنامه توکلی نشانه آن است که نمایندگان برداشت درستی از صحبت های آقای لاریجانی داشتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: روسای جلسه معمولا برای مدیریت مجلس گاه گاهی  مجبور به صحبت می شوند و شما نیز در این موارد سختگیر نباشید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000