خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/13 13:16:31
سرویس صحن
اظهارات کامل وزیر ارشاد در صحن علنی مجلس

محوریت طرح حجاب و عفاف وزارت کشور است نه وزارت فرهنگ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان این که محوریت طرح حجاب و عفاف وزارت کشوراست نه وزارت فرهنگ گفت: این که عنوان می شود که اعتقادی به اجرای طرح عفاف و حجاب دردولت وجود ندارد حرف نادرستی است.
محوریت طرح حجاب و عفاف وزارت کشور است نه وزارت فرهنگ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان این که محوریت طرح حجاب و عفاف وزارت کشوراست نه وزارت فرهنگ گفت: این که عنوان می شود که اعتقادی به اجرای طرح عفاف و حجاب دردولت وجود ندارد حرف نادرستی است. https://cdn.icana.ir/d/019/2396.jpg محوریت,طرح,حجاب,و,عفاف,وزارت,کشور,است,نه,وزارت,فرهنگ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمد حسینی که  در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی برای ارائه گزارشی در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی حاضر شده بود با بیان این که ارشاد در حال حاضر محوریت ساماندهی حجاب و عفاف را به عهده ندارد گفت: البته سازمانهای مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اولویت اصلی کارشان را بحث حجاب و عفاف قرارداده اند.

حسینی افزود: درشورای فرهنگ عمومی که وزیر ارشاد رئیس آن است اولویت اصل حجاب و عفاف است تا دستگاهها اقدام‌های خود را حول این محور تنظیم کنند.

وی ادامه داد: در بحث کتاب اقدامهای لازم انجام شده است و کتابهای مربوط به این بحث در سراسر کشورترویج شده‌اند ومتقابلا با کتابهایی که مروج فرهنگ غرب است برخورد شده است و انتظار  داریم ازنمایندگان هم که در این راستا حمایت لازم را انجام دهند.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با یادآوری این که در بحث مطبوعات هم باهمین راهکار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حرکت کردیم ٬ گفت: در هیات نظارت مطبوعات با مروجین و متخلفانی که فرهنگ غرب را اشاعه می کنند برخورد می شود.

وی با بیان این که در مطالبات گفته شده ازطرف نمایندگان عنوان شد که اعتقادی به اجرای طرح عفاف و حجاب دردولت وجود ندارد اظهارداشت:  بنده که جرات نمی کنم درباره شخصی چنین جملاتی را به کار برم و فکر نمی کنم فرد مسوولی باشد که به پیاده شدن احکام اسلامی اعتقادی نداشته باشد.

 

حسینی توضیح داد: حتی در مراسمی که در خارج از کشور نیز برگزار شد و یکی از نمایندگان مجلس نیز  حضور داشت یکی ازمجریان زبده که حجاب نامناسبی داشت تذکرات لازم به وی داده شد  که نشان می‌دهد در خارج از کشور هم نظارت می شود چه برسد به داخل.

وی باتاکید براین که در همه حوزه ها باید با جدیت وجامعیت رفتارکرد٬ افزود: در سینما اگر جریان خاصی  وارد شده است باید جلوی آن گرفته شود تا جوانان انقلابی و مذهبی بتوانند درسینما حرکتی انقلابی داشته باشند.

 

این عضو کابینه دولت دهم یادآور شد: این جریان سینمایی  از ابتدای انقلاب به گونه ای رفتار کرد که در تمام دوره ها از اموال بیت المال استفاده کند و بعضا فیلم های خلاف نظام ساخته شود.

وی درباره برگزاری نمایشگاه های وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: در چنین نمایشگاه هایی با تمام دستگاه ها هماهنگ شد و حجاب و عفاف به خوبی رعایت شد و شما نمونه ای از نمایشگاه ها را بیاورید که حجاب رعایت نشده است.

 

وی با بیان این که 13 هزار و 300 کانون فرهنگی هنری در کل کشور داریم ادامه داد: یکی از دغدغه های اصلی این کانون ها حجاب و عفاف است که در دستور کار دارند.

حسینی روند موجود در سینما را روندی رو به بهبود دانست و گفت: کارهای فاخری با موضوع دفاع مقدس و شخصیت های انقلابی در حال ساخت است که بسیاری از این فیلم ها به عهده استان ها گذاشته شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: شما فکر می کنید تمام فیلمنامه هایی که به ارشاد ارسال می شود، مجوز می گیرند؟ نیمی از فیلم هایی که به ارشاد می آید به دلیل این که مغایر با شئونات جامعه اسلامی می دانیم سلب مجوز می شود و حتی وقتی فیلمی که در جشنواره اکران می شود در سینماهای کشور اجازه اکران پیدا نمی کند هر چند که کارگردان این فیلم چهره ای به ظاهر انقلابی و موجهی داشته باشد.

وی یادآور شد بسیاری از فیلم هایی که اکران می شود موارد اصلاحی دارد و یکی از فیلم هایی که در روزهای اخیر موقعیت اکران دارد 17 مورد اصلاحیه دارد ولی ذهنیت افراد در همان محتوای جشنواره است.

حسینی گفت: اصلاح تابلوی سردر 1500 واحد صنفی در تهران انجام شده است و ارجاع 737 واحد صنفی به پلیس اماکن تهران را داشته ایم که از حروف لاتین استفاده شده است و این موارد در حال اصلاح است و نسبت به ورود حروف لاتین هیچ کس بی تفاوت نیست.

وی با بیان این که در ورود کالاهای خارجی هم اقدامات مناسبی در حال انجام است، ادامه داد: البته در این زمینه اختلاف نظرهایی با وزارت صنعت داریم که باید برای تبلیغات چنین کالاهایی گفت وگو و مذاکره شود تا خدایی نکرده افراط و تفریط هایی در این زمینه صورت نگیرد.

حسینی فعالیت های دینی و قرآنی را اساس کار وزارت خانه اش برشمرد و تصریح کرد: یک هفته مانده به ماه مبارک رمضان نمایشگاه قرآن در مصلای بزرگ تهران برگزار می شود که نظیر چنین نمایشگاهی هیچ جای دنیا برپا نمی شود.

این عضو کابینه دولت با بیان این که در سال گذشته 200 میلیارد تومان اعتبار به دستگاه های مختلف اختصاص داده شد، گفت: نتیجه این تخصیص اعتبار امسال مشخص می شود.

حسینی افزود: در حوزه شعر و ادب که مردم علاقه مندی زیادی دارند اقداماتی صورت گرفته است و  همچنین در بحث رسانه های دیجیتال حدود 300 خانه فرهنگ دیجیتال داریم که در اختیار جوانان قرار گرفته است و محیط پاک و سالمی در فضای مجازی در حال راه اندازی است.

وی ادامه داد: در طول یک سال  حدود 69   هزار عنوان کتاب داریم  که در کل منطقه خاورمیانه ، آسیای میانه رتبه اول را حائز هستیم..

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی که مقام معظم رهبری هم تاکیدات فراوانی به رواج کتابخوانی و ترجمه ها داشتند اقدامات زیادی انجام شده است و کتاب ها با توزیع مناسب در اختیار مردم قرار گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این که دشمنان در حال طرح ریزی و برنامه ریزی عمیقی برای هجوم فرهنگ در دستور کار دارد، یادآور شد: چنانچه سازوکار مناسب برای مقابله با دشمن سازماندهی نشود، توان مقابله با آن وجود نخواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet