خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1391/04/13 15:20:08
سرویس اقتصادی
جنگ روانی برای افزایش قیمت مسکن

محبی:عده ای می خواهند کنترل بازار مسکن را از دست مسئولان خارج کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران، گفت: بخشی از افزایش قیمت ها در حوزه مسکن جنگ روانی است در واقع عده ای خارج از سیستم مدیریتی مسکن می‌خواهند کنترل بازار را از دست مسئولان خارج کنند.
محبی:عده ای می خواهند کنترل بازار مسکن را از دست مسئولان خارج کنند عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران، گفت: بخشی از افزایش قیمت ها در حوزه مسکن جنگ روانی است در واقع عده ای خارج از سیستم مدیریتی مسکن می‌خواهند کنترل بازار را از دست مسئولان خارج کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/16501.jpg محبی:عده,ای,می,خواهند,کنترل,بازار,مسکن,را,از,دست,مسئولان,خارج,کنند Icana

ابراهیم محبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه حواشی خاص خود را دارد و حالت تعزیراتی پیدا می‌کند، افزود: من به عنوان یکی از اعضای کمیسیون عمران با این طرح موافق نیستم.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گزارش بانک مرکزی مبنی بر افزایش 11 درصد قیمت مسکن در سال 90، بیان کرد: این میزان در سال 89 معادل 6 درصد بوده است، بنابراین مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید توجه بیشتری نسبت به حوزه مسکن داشته باشند.

وی ادامه داد: برای اجرای هر طرحی برای کنترل بازار مسکن، نیاز است که کارشناسی‌تر با این طرح‌ها برخورد شود، افزایش اجاره‌بها و قیمت خرید مسکن در حد انفجار است که قسمتی از آن از ناحیه دلال‌ها و بنگاه‌ها است.

دبیر کمیسیون عمران مجلس نهم، تصریح کرد: بنگاه‌های املاک به نحوی به دنبال ایجاد جنگ روانی هستند، البته کمیسیون عمران به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد کردند اگر نظارت و ساماندهی دفاتر املاک نیازبه  قانون دارد، این کمیسیون همکاری خود را اعلام می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet