هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نطق پیش از دستور

نماینده ورامین: آخر شعارهای دموکراسی و حقوق بشر آمریکایی، حق کاپیتالاسیون است

سرویس صحن
نماینده مردم ورامین از وزارت خارجه خواست با فعال نمودن دستگاه دیپلماسی کشور به دنیا نشان دهد که آخر ادعاها و شعارهای دموکراسی و حقوق بشر آمریکایی، سلطه بر ملت عراق و توافقنامه امنیتی است که به دنبال حق کاپیتالاسیون است.
چهارشنبه 29 آبان 1387 ساعت 15:01

به گزارش خانه ملت، متن نطق "سیدحسین نقوی‌حسینی" سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با درود و سلام بر محمد و آل محمد (صلی‌الله و آله و سلم) و با سلام بر مهدی صاحب‌الزمان و نایب برحقش مقام معظم رهبری و با درود و سلام بر شهیدان و امام شهیدان.

پیشاپیش فرارسیدن هفته بسیج را به همه دریادلان بسیجی این سنگربانان مخلص و بی‌ادعا و ادامه‌دهندگان راه شهیدان و ایثارگران تبریک عرض نموده و یاد و خاطره شهیدان مظلوم بسیجی را گرامی می‌داریم.

تشکر می‌کنم از همه همکاران محترم که در رأی اعتماد دیروز به آقای محصولی نشان دادند که حتی فراتر از فراکسیونها و مستقل از جناح‌بندیها هرکس به تکلیف خود عمل می‌کند. امید است برای خشنودی مردم و رهبری، وحدت دولت و مجلس روز به روز مستحکم‌تر شود.

به وزارت خارجه توصیه می‌کنیم اولاً تمام تلاش خود را برای آزادسازی دیپلمات ربوده شده ایران در پاکستان بکار گرفته و برخورد لازم را با عاملین و دولت میزبان داشته باشد.

دوم اینکه با فعال نمودن دستگاه دیپلماسی کشور بویژه ظرفیت دیپلماسی پارلمانی از فضای موجود در نظام بین‌الملل به دنیا نشان دهد که آخر ادعاها و شعارهای دموکراسی و حقوق بشر آمریکایی، سلطه بر ملت عراق و توافقنامه امنیتی است که به دنبال حق کاپیتالاسیون است.

به وزیر آموزش و پرورش بار دیگر توصیه می‌کنم به دو امر مهم و مورد عنایت ویژه مقام معظم رهبری و کلیه دلسوزان آموزش و پرورش یعنی تسریع در احیاء و فعال‌نمودن امور تربیتی و اهتمام به تقویت و تحکیم تربیت معلم به طور جدی بپردازد که اخبار رسیده خلاف این را نشان می‌دهد و اینجانب توجه همکاران محترم خودم را به شرایط وخیم و نگران‌کننده آموزش و پرورش جلب می‌کنم.

به وزیر محترم کشور توصیه می‌کنم و همچنین استاندار محترم تهران بطور جدی؛ به شهرستانهای محروم استان تهران توجه ویژه نمایند بویژه در زمینه تأمین امنیت، تأمین مایحتاج اولیه، ساماندهی نان و نانوایی‌ها و تک‌نرخی کردن نان در استان تهران، تأمین گاز و توزیع کپسولهای گاز در فصل زمستان و سازماندهی بانکها که در هر کدام از این موارد مردم ما ساعتها وقت خود را در صفهای طولانی می‌ایستند و وقت آنها تلف می‌شود.

به وزیر محترم کشاورزی توصیه می‌کنم با تشکیل کمیته‌های ویژه به فریاد کشاورزان و دامپروران برسند بویژه کشاورزان و دامپروران دشت ورامین که رتبه اول تولید استان تهران در اغلب زمینه‌ها به خود اختصاص داده‌اند و در حدود 30 درصد زراعت استان را در اختیار دارند. دامپروری شیری و دامپروری گوشتی در حال نابودی است و دامداریها یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند و کشاورزی با تهدید جدی روبروست و این در حالی است که وزارت جهاد کشاورزی به مصوبات هیأت محترم دولت هم عمل نمی‌کند ازجمله عدم اجرای اعمال وام کشاورزان و تهیه و تأمین نهادیه‌های دامی.

از وزیر محترم راه بطور جدی می‌خواهم به 3 پروژه اصلی شهرستان ورامین توجه کند: تعریض جاده تهران ـ ورامین که تاکنون حدود 300 نفر از شهروندان ما را به کام مرگ کشانده و میلیونها تومان خسارت مالی به آنها وارد کرده. پروژه راه‌آهن بین‌شهری تهران ـ ورامین که متأسفانه به کندی پیش می‌رود و پروژه جاده قم ـ گرمسار که متأسفانه فاز استان تهران در شهرستان ورامین واقع شده و کاری در آن صورت نگرفته.

از وزیر نیرو می‌خواهم به آب شهرستان ورامین بویژه آب شرب و آب کشاورزی توجه ویژه کند و در اتمام پروژه آب ‌شیرین‌‌کن قرچک توجه ویژه نماید چرا که این پروژه 10 ماه از برنامه عقب مانده است.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000