هدر اصلی
1391/04/14 15:07:00
سرویس بین الملل
مقتدایی‌:

پیروزی ملت‌های اسلامی بر حرکت‌ سایر امت‌های اسلامی اثر خواهد داشت

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پیروزی ملت‌ها در هر بخش از جامعه اسلامی تاثیر فزاینده‌ای بر پیروزی ملل‌های در حال تحرک خواهد داشت گفت:پیروزی های حزب‌الله لبنان، مردم مصر و سایر ملل اسلامی بر حرکت‌های سایر امت‌های اسلامی اثر خواهد داشت.
پیروزی ملت‌های اسلامی بر حرکت‌ سایر امت‌های اسلامی اثر خواهد داشت سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پیروزی ملت‌ها در هر بخش از جامعه اسلامی تاثیر فزاینده‌ای بر پیروزی ملل‌های در حال تحرک خواهد داشت گفت:پیروزی های حزب‌الله لبنان، مردم مصر و سایر ملل اسلامی بر حرکت‌های سایر امت‌های اسلامی اثر خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/20557.jpg پیروزی,ملت‌های,اسلامی,بر,حرکت‌,سایر,امت‌های,اسلامی,اثر,خواهد,داشت Icana

عباس مقتدایی خوراسگانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، گفت: روند شکل‌گیری امت اسلامی در نتیجه مطالباتی است که انقلاب اسلامی ایران ایجاد کرده و هرروز نیز شاهد گسترده‌تر شدن موج بیداری اسلامی در سطح کشورهای منطقه هستیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم بحرین نمونه‌ای از مطالبات اسلامی خود را در راستای خواست‌های دیگر ملت‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا از حکام دیکتاتورصفت خود به نمایش گذاشته‌اند و بی‌توجهی به خواست‌های مسلمانان بحرین و نادیده گرفتن افکار عمومی و نیز ادامه سرکوب این جنبش حتی اگر در کوتاه مدت به نفع رژیم‌آل خلیفه تمام شود در دراز مدت موجب خسران شده و بازتاب‌های بسیار منفی برای این حکومت به همراه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: تداوم این جنبش از سوی مردم بحرین سبب خواهد شد که بنیان‌های فکری اسلامی در درون جامعه بحرین پایدارتر و ریشه‌دارتر شود و انسجام رهبری و ملت بحرین را به همراه داشته باشد.

مقتدایی در ادامه یادآور شد: حرکت‌های مردم بحرین و از جمله اقدام اخیر آنها را می توان اینگونه تحلیل کرد که پیروزی ملت‌ها در هر بخش از جامعه اسلامی تاثیر فزاینده‌ای بر پیروزی ملل‌های در حال تحرک خواهد داشت بنابراین می‌توان گفت پیروزی حزب‌الله لبنان بر مقاومت اسلامی فلسطین  تاثیر می‌گذارد و وضعیت رو به رشد مردم فلسطین بر مردم مصر و موفقیت مردم مصر بر حرکت‌های سایر امت‌های اسلامی اثر خواهد داشت به همین دلیل معتقدم نقش کلیدی جمهوری اسلامی به عنوان یک مجموعه الهام‌بخش باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: امروز استکبار جهانی با توجه به این موضوع به دنبال تضعیف نظام است و در نتیجه رسالت همه  نخبگان در اقصی نقاط کشورهای اسلامی توجه به این نکته‌هاست که از دستاوردهایی است که نظام جمهوری اسلامی ایران به آن دست یافته است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان با خطیر دانستن نقش فعلان فرهنگی، گفت: انقلاب اسلامی ایران از نظر معنوی برای مردمان بحرین الهام‌بخش است و به همین جهت فعالان فرهنگی و نویسندگان جمهوری اسلامی ایران باید از مظلومیت مردم مسلمان و مظلوم بحرین حمایت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet