آغاز هفته وحدت
1391/04/13 17:47:13
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی:

جعفرپور نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون اصل نود شد

طاهری با اعلام خبر انتخاب جعفرپور به عنوان نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون اصل نود، از تعیین اعضای کارگروه‌های مختلف این کمیسیون خبر داد.
جعفرپور نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون اصل نود شد طاهری با اعلام خبر انتخاب جعفرپور به عنوان نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون اصل نود، از تعیین اعضای کارگروه‌های مختلف این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/12243.jpg جعفرپور,نماینده,کمیسیون,فرهنگی,در,کمیسیون,اصل,نود,شد Icana

سید علی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره جلسه امروز، سه‌شنبه، 13 تیر کمیسیون فرهنگی گفت: قبلا هر نفر از اعضا مجاز به انتخاب یک کارگروه‌ برای عضویت بود اما این بار تصمیم گرفتیم هر فرد با توجه به علاقه خود اجازه داشته باشد در دو کارگروه عضو شود.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر فرد می‌تواند در یک کارگروه عضو هیئت رئیسه باشد، اما در کارگروه دیگر تنها به عنوان عضو معمولی فعالیت کند.

بر اساس اعلام وی، رضا آشتیانی، احمد سالک، مرتضی آقاتهرانی، مفید کیایی نژاد و لاله افتخاری اعضای کارگروه ارشاد و تبلیغ؛ بیژن نوباوه، سید علی طاهری،‌ نصرالله پژمان فر و لاله افتخاری اعضای کارگروه خانواده، زنان، جوانان و ورزش و سید مرتضی حسینی، محمد باقری، ‌نصرالله پژمان فر، جمشید جعفرپور و علی مطهری اعضای کارگروه هنر، رسانه و گردشگری شدند.

طاهری توضیح داد: برای کارگروه ویژه نیز اعضای علاقه‌مند داوطلب می‌شوند و هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی نیز پنج نماینده را برای عضویت در آن انتخاب می‌کند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، ایجاد ارتباط بین بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون فرهنگی را از ماموریت‌های این کارگروه اعلام کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی به تعیین راهبردهای کلان فرهنگی می‌‍پردازد و کمیسیون فرهنگی مجلس نیز قانونگذاری در زمینه مسائل فرهنگی انجام می‌دهد و لذا لازم بود بین این دو ارتباط منظمی برقرار شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی بیان کرد: یک یا دو نفر از شورای عالی انقلاب فرهنگی و دو نفر نیز از قوه مجریه برای ارتباط بهتر کمیسیون فرهنگی مجلس با سایر دستگاه‌های فرهنگی در این کارگروه ویژه حضور خواهند داشت.

وی از انتخاب جمشید جعفرپور به عنوان نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون اصل نود خبر داد.

طاهری همچنین اعلام کرد: با توجه به اکران فیلم خوابم میآد به کارگردانی رضا عطاران،‌اعضای کمیسیون به این نتیجه رسیدند که اظهارنظر بعد از اکران فیلم فایده‌ای ندارد و در صورتی که کمیسیون فرهنگی بخواهد در بخش فیلم‌ها نظر کارسازی داشته باشد، تغییر آیین‌نامه فعلی شورای صدور مجوز ضروری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet