آغاز هفته وحدت
1391/04/14 10:01:27
سرویس صحن
رسایی:

کهنگی قانون مطبوعات توان و کشش رسانه های امروز را ندارد

عضو کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به این که قانون مطبوعات که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد مربوط به ۱۵ سال پیش است اعلام کرد: این قانون به دلیل کهنگی توان و کشش رسانه های امروز را ندارد.
کهنگی قانون مطبوعات توان و کشش رسانه های امروز را ندارد عضو کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به این که قانون مطبوعات که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد مربوط به 15 سال پیش است اعلام کرد: این قانون به دلیل کهنگی توان و کشش رسانه های امروز را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/338.jpg کهنگی,قانون,مطبوعات,توان,و,کشش,رسانه,های,امروز,را,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،حمید رسایی  در جلسه علنی امروز چهارشنبه 14 تیر مجلس شورای اسلامی در رابطه با تصویب یک فوریتی طرح نظام جامع رسانه های همگانی گفت: رسانه ها یکی از ابزارهای انتقال پیام به مردم و رساندن صدای مردم به مسوولان هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر قانون مطبوعات که مورد استفاده قرار می گیرد به بیش از 10 تا 15 سال قبل برمی گردد و به دلیل کهنگی توان و کشش رسانه های امروز و ابزارهایی که در این رابطه مورد استفاده قرار می گیرند را ندارند.

عضو کمیسیون اصل نودمجلس  با اشاره به این که رشد رسانه ها در طی این سالها به خوبی صورت گرفته است تصریح کرد: در حال حاضر نمی توان تنها روزنامه ها را رسانه محسوب کرد بلکه سایت های خبری و خبرگزاری ها نیز امروزه به عنوان رسانه محسوب می شود و برخی مواقع از روزنامه ها نیز مهم تر هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به پیامک های خبری گفت: امروزه پیامک نیز به یک رسانه تبدیل شده است بنابراین قانون مطبوعات باید با توجه به این گستردگی ارتقا پیدا کند.

وی با اشاره به این که در قانون برنامه چهارم این کار صورت نگرفته است اظهارداشت: در مجلس هشتم در تدوین قانون برنامه پنجم توسعه ماده 10 بند ب تاکید شده است که در پایان سال اول قانون برنامه نظام جامع رسانه نیز ارائه شود.

رسایی گفت: با توجه به این که طرح مورد نظر در کمیسیون فرهنگی در مجلس هشتم مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت متاسفانه عمر مجلس هشتم اجازه تصویب آن را نداد.

عضو کمیسیون اصل نودمجلس  با اشاره به این که قانون مطبوعات قانونی وصله پیله خورده است گفت: این قانون کمک می کند حتی در بعد مجازاتهایی که براساس تخلفات و جرایم تعیین می شود به صورت جداگانه و تفکیک شده و باتوجه به جرم صورت گرفته در نظر گرفته شود.

در ادامه نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه به عنوان مخالف طرح نظام جامع رسانه های همگانی اعلام کرد: با توجه به این که کنترل قیمت ها و تحریم ها همچنین مقابله با توطئه های جدید استکبار و وضعیت تنگه هرمز همچنین رسیدگی به خشکسالی و احیای دریاچه ها از جمله ارومیه در اولویت قرار دارد بنابراین ضرورتی به فوریت این طرح وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet