انتخابات ریاست جمهوری
1391/04/14 10:32:35
سرویس فرهنگی
غضنفر آبادی به مناسبت میلاد با سعادت امام زمان(عج):

آداب انتظار ؛ اخلاق منتظر

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با بیان اینکه باید فرهنگ و آداب انتظار در میان دوستداران امام زمان(عج) تقویت و گسترش یابد، تناسب اخلاق معرفتی و ایمانی افراد با آن حضرت را از بهترین راهکارها در این ارتباط دانست.
آداب انتظار ؛ اخلاق منتظر عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با بیان اینکه باید فرهنگ و آداب انتظار در میان دوستداران امام زمان(عج) تقویت و گسترش یابد، تناسب اخلاق معرفتی و ایمانی افراد با آن حضرت را از بهترین راهکارها در این ارتباط دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/21969.jpg آداب,انتظار,؛,اخلاق,منتظر Icana

موسی غضنفر آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) گفت: انتظار ظهور، یعنی‌ انتظار تحقق‌ حق‌ و عدالت‌؛ انتظار آمدن‌ مصلح‌ موعود و منجی‌ عدالت گستر و انتظار برای‌ بروز همه‌ علامت‌ها و نشانه‌های‌ ظهور. در واقع منتظر واقعی‌ به‌ سبب‌ عشق‌ و ارادت‌ به‌ مولای‌ خود‌، تمام رنجها و دردهایش‌ را به‌ فراموشی‌ می‌سپارد و خود را هر چه بیشتر و کامل تر برای‌ مواجه شدن با لحظه عظیم‌ و ناگهانی‌ ظهور آماده‌ می‌کند.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر ادامه داد: در معارف شیعی، برخلاف دیگر ادیان و مذاهب، منجی موعود تنها به عنوان شخصیتی مربوط به آینده که در آخرالزمان زمین را از هرگونه بی‌عدالتی و نابرابری پیراسته می‌سازد، مطرح نیست؛ بلکه او شخصیتی است فرازمانی که سه زمان گذشته، حال و آینده را به هم پیوند می‌دهد.

وی با اشاره به آداب انتظار در میان افراد و دوستداران آن حضرت افزود: منتظران امام زمان (عج) باید خودشان را با صفات الهی مزین کنند. کسی که می‌خواهد توفیق هم نشینی با آن حضرت را داشته باشد باید بین خود و آن حضرت از جهت معرفت و ایمان تناسب ایجاد کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی گفت: با اطاعت و انجام فرامین الهی، پاکسازی قلب از آلودگی ها و ترک محرمات می‌توان مقدمات انتظار را فراهم کرد. تمام منتظران ظهور باید با الگو قرار دادن رهنمودهای ائمه (ع) زمینه ظهور امام زمان (عج) را مهیا کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet