خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1391/04/16 08:35:00
سرویس اقتصادی
تقی پوردر گفت وگو با خانه ملت:

محزوراتی داریم که علل تاخیر ارایه سیم کارت‌های اپراتور سوم را اعلام نمی کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص دلایل تاخیر درواگذاری سیم کارت‌های اپراتور سوم گفت: اپراتور سوم دلایل تاخیر درارایه سیم کارت‌های این اپراتور را به دولت و ستاد تدابیرویژه اعلام کرده است و شاید محزوراتی باشد که نتوانم اعلام کنم.
محزوراتی داریم که علل تاخیر ارایه سیم کارت‌های اپراتور سوم را اعلام نمی کنیم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص دلایل تاخیر درواگذاری سیم کارت‌های اپراتور سوم گفت: اپراتور سوم دلایل تاخیر درارایه سیم کارت‌های این اپراتور را به دولت و ستاد تدابیرویژه اعلام کرده است و شاید محزوراتی باشد که نتوانم اعلام کنم. https://cdn.icana.ir/d/019/2233.jpg محزوراتی,داریم,که,,علل,تاخیر,ارایه,سیم,کارت‌های,اپراتور,سوم,,را,اعلام,نمی,کنیم Icana

رضا تقی پور درگفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت،  افزود: مابه عنوان حاکمیت و کسی که پروانه صادرکرده این تاخیرها را درمحاسباتشان منظور کردیم وبر اساس قانون هم دولت درسیستمی که توسط بخش خصوصی اداره می شود تنها درقالب تعهدات آن بخش می تواند دخالت کند وحق دخالت مستقیم مدیریتی ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص اپراتور چهارم و این که به چه بخش هایی واگذار می شود اظهار داشت: اپراتورچهارم دسترسی به فیبر نوری است وبر اساس اصل 44 قانون اساسی تنها 20 درصد آن سهم دولت است واسامی شرکای خصوصی هم به محض تحویل پروانه اعلام می شود.

وی درباره قیمت اینترنت در سال جاری گفت:تعرفه مانند سابق است و افزایشی درقیمت نخواهیم داشت.

تقی پور دراین باره که اینترنت شبکه جهانی است چگونه می خواهند آن را ملی کنند گفت:اینترنت ملی معنا ندارد و درقانون برنامه پنجم هم مکتوب شده است "شبکه ملی اطلاعات" واین ربطی به اینترنت نداردو شبکه ایست که پروتکلش اینترنت است و اداره اش کاملا داخلی است که به هزارو یک دلیل مدیریتش بومی است.

وی درباره تاخیر درراه اندازی شبکه ملی اطلاعات افزود: شبکه ملی اطلاعات تکلیفی است که باید تا پایان برنامه 5 انجام شود وگفته بودیم درسه فاز انجام می دهیم که فاز اول آن تا پایان نیمه اول سال راه اندازی خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درادامه افزود: اینترنت حذف نمی شود و مانند سابق سر جای خود است وما برای امنیت بیشتر از یک شبکه ملی اطلاعات استفاده خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet