هدر اصلی
1391/04/14 12:39:36
سرویس صحن
در بیانیه 150 نماینده مجلس؛

نمایندگان خواستار مهار ریزگردها از سوی دولت شدند

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: ۱۵۰ تن از نمایندگان در بیانیه ای خواستار مهار ریزگردها از سوی دولت شدند.
نمایندگان خواستار مهار ریزگردها از سوی دولت شدند عضو هیات رئیسه مجلس گفت: 150 تن از نمایندگان در بیانیه ای خواستار مهار ریزگردها از سوی دولت شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/20079.jpg نمایندگان,خواستار,مهار,ریزگردها,از,سوی,دولت,شدند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ محمد دهقانی نقندر در نشست علنی امروز چهارشنبه 14 تیر مجلس شورای اسلامی گفت: 150 تن از نمایندگان طی بیانیه ای خواستار مهار ریزگردها از سوی دولت شدند. در این بیانیه آمده است:

"چند سالی است پدیده نامیمون و خانمانسوز به نام ریزگردها جغرافیای ایران را در نوردیده و موجب خسارات انسانی٬ زیست محیطی و اقتصادی شده است. در حال حاضر 23 استان کشور تحت تاثیر پدیده گردوغبار بوده و سلامت جمعیت مردم ایران تحت تاثیر این پدیده واقع شده است.

در سال های گذشته شرایطی ناسالم برای اکثر استان های کشور به وجود آورد به طوری که در برخی مناطق غلظت آلاینده ها و آلودگی هوا به بیش از حد مجاز رسیده و نگرانی زیادی را به وجود آورده است و دولت را مجبور به تعطیل رسمی کرده است. آسیب ها و خسارات زیست محیطی ریزگردها طی سال های گذشته بر کسی پوشیده نیست و این که مهار ریزگردها یکی از مطالبات بحق مردم به ویژه در استان های غربی و جنوبی بوده است متاسفانه مورد بی توجهی برخی دولتمردان واقع شده و اراده جدی برای مهار آن وجود ندارد.

ما نمایندگان براساس سوگندی که یاد کرده ایم وظیفه خود می دانیم از حقوق ملت و مطالبات آن دفاع و از مسئولین ذیربط می خواهیم به جای توصیه ها و توجیه های همیشگی اقدامات ریشه ای به عمل بیاورد و مردم 23 استان کشور از نگرانی و دغدغه نجات دهند."

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet