آغاز هفته وحدت
1391/04/14 12:53:37
سرویس صحن
محجوب در تذکر شفاهی:

هیأت رئیسه مجلس برای دستگاه‌های متخلف پرونده قضایی تشکیل‌دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار تشکیل پرونده قضایی برای دستگاه هایی که به وظایف قانونی خود در قبال کارگران عمل نمی کنند، شد.
هیأت رئیسه مجلس برای دستگاه‌های متخلف پرونده قضایی تشکیل‌دهد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار تشکیل پرونده قضایی برای دستگاه هایی که به وظایف قانونی خود در قبال کارگران عمل نمی کنند، شد. https://cdn.icana.ir/d/019/208.jpg هیأت,رئیسه,مجلس,برای,دستگاه‌های,متخلف,پرونده,قضایی,تشکیل‌دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت در نشست علنی امروز (چهارشنبه 14 تیر) مجلس شورای اسلامی،علیرضا محجوب در تذکر شفاهی گفت: در قانون برنامه مصوب شده که سازمان تأمین اجتماعی براساس ماده 10 قانون نوسازی صنایع که خواستار بازنشستگی 25 ساله برای کارگران مشمول این بند شده بود، عمل کند و این در حالی است که پیش از این در قانون برنامه چهارم نیز این مورد ذکر شده بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: شروع اجرای این قانون با دو سال تأخیر همراه بود ضمن آنکه از زمان تمدید در سال 90 نیز اجرای آن تا به امروز متوقف شده است.

وی با اشاره به تذکرات متعدد خود در این خصوص گفت: باید به راه های دیگری در مقابله با دستگاه هایی که قانون را اجرا نمی کنند ذکر شده متوسل شد و از هیأت رئیسه مجلس انتظار داریم پرونده آنها را به دستگاه قضایی بفرستد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به وضعیت کارگران نساجی بیان کرد: برای مشاغل سخت و زیان آور آیین نامه ای به دولت داده شده است و دولت وظیفه دارد که دوره بیکاری کارگران صنایع نساجی را نیز جزو سوابق آنها قرار دهد ضمن آنکه آیین نامه درباره طول غیبت نیز اصلاح شده که متأسفانه هیچکدام از این موارد عملیاتی نمی شود.

محجوب با اشاره به صراحت اصل 29 و نیز قانون تأمین اجتماعی و قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی اشاره و از عدم اجرایی شدن مفاد این قوانین انتقاد کرد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت کارگزاران روستایی از ریاست مجلس خواست از اختیارات آیین نامه ای خود استفاده کرده و برای این شرکت ها و دستگاه ها پرونده قضایی تشکیل دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet