هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فتحی‌پور خبرداد:

دپوی96هزار تن کالای اساسی وکنجاله درگمرک/ باعاملان برخوردشود

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، از دپوی 96 هزار تن کالای اساسی و کنجاله در کمرگ خبر داد و گفت: تحریم‌ها بیشتر داخلی است تا خارجی از سوی دیگر کسانی که در این کار همکاری کردند شناسایی و اشد مجازات برای آنان در نظر گرفته می‌شود.
چهارشنبه 14 تیر 1391 ساعت 14:53
دپوی96هزار تن کالای اساسی وکنجاله درگمرک/ باعاملان برخوردشود رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، از دپوی 96 هزار تن کالای اساسی و کنجاله در کمرگ خبر داد و گفت: تحریم‌ها بیشتر داخلی است تا خارجی از سوی دیگر کسانی که در این کار همکاری کردند شناسایی و اشد مجازات برای آنان در نظر گرفته می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/225.jpg دپوی96هزار,تن,کالای,اساسی,وکنجاله,درگمرک/,باعاملان,برخوردشود Icana

ارسلان فتحی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اعلام اینکه 96 هزار تن کالا در گمرکات ما دپو شده است، افزود: ما باید علت این موضوع را بدانیم که کدام وزارتخانه و کدام موسسات هستند که با وارد شدن این کالا در این برهه از زمان که قیمت کالاهای اساسی روز به روز در حال افزایش است، مخالفت دارند.

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه برخی از این کالاها‌ی دپو شده کنجاله، دان مرغ و بسیاری کالاهای اساسی هستند که نه گشایش اعتبار می‌کنند و نه ایرادی به انبار شدن آنها گرفته شده است، اظهار داشت: با وارد شدن 96 هزار تن کالا در چارچوب قانون به بازار، این بازار آشفته را تنظیم می‌کند، اما عده‌ای در داخل کشور موانع ایجاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها بیشتر داخلی است؛ چرا که خارجی‌ها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند، تصریح کرد: چرا 96 هزار تن کالا ثروت و سرمایه این کشور در حال حاضر باید در گمرک باشد؟، اما اگر وارد بازار شود قیمت‌ها نیز کاهش می‌یابد.

اشد مجازات برای دپوکنندگان کالا در گمرک

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، از پیگیری جدی کمیسیون اقتصادی در این‌باره خبر داد و گفت: کسانی که در این کار همکاری کردند شناسایی و اشد مجازات برای آنان در نظر گرفته می‌شود.

فتحی‌پور با توضیح اینکه آمار مقایسه‌ای رسوب کالا در فروردین 91 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 100 درصد افزایش داشته و از 48 هزار تن به 96 هزار تن رسیده است، این رقم را بی‌سابقه خواند و افزود: ایجاد شرایط سختگیرانه ثبت سفارش در این شرایط بحرانی که هیچ محلی از اعراب ندارد عبارتند از؛ اخذ مجوز استاندارد قبل ورود و ثبت سفارش، اخذ کد رهگیری و طرح شبنم و کلیه مجوزهای قانونی واردات از جمله بهداشت و انرژی اتمی، قرنطیه و مشخص شدن نوع معامله، نوع ارز، نحوه انتقال ارز و مشکلات تحریم‌های بانکی بیگانگان.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، تاکید کرد: با عاملان دپوی 96 هزار تن کالا در گمرک برخورد جدی خواهیم کرد که در این شرایط که قیمت کالاهای اساسی روزبه روز در حال افزایش است، نسبت به این شرایط بی‌توجه هستند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000