آغاز هفته وحدت
1391/04/16 09:30:00
سرویس سیاسی
فولادگر خطاب به دستگاه دیپلماسی مطرح کرد:

لزوم پیگیری اعدام اتباع‌ایرانی در عربستان از طریق شورای حقوق‌بشر سازمان‌ملل

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس بر استیفای حقوق اتباع ایرانی از دولت ریاض طبق مقررات بین‌المللی تأکید کرد و گفت:‌ دولت‌های غربی مدعی دفاع از حقوق بشر با رویکردی دوگانه مقابل این اقدام دولت ریاض سکوت کردند.
لزوم پیگیری اعدام اتباع‌ایرانی در عربستان از طریق شورای حقوق‌بشر سازمان‌ملل عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس بر استیفای حقوق اتباع ایرانی از دولت ریاض طبق مقررات بین‌المللی تأکید کرد و گفت:‌ دولت‌های غربی مدعی دفاع از حقوق بشر با رویکردی دوگانه مقابل این اقدام دولت ریاض سکوت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/979.jpg لزوم,پیگیری,اعدام,اتباع‌ایرانی,در,عربستان,از,طریق,شورای,حقوق‌بشر,سازمان‌ملل Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره لزوم پیگیری موضوع اعدام اتباع ایرانی در عربستان از طریق مجامع بین‌المللی حقوق بشر، گفت: دستگاه دیپلماسی کشور این مسئله را خیلی جدی و قاطع تا حصول نتیجه نهایی دنبال کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر استیفای حقوق اتباع ایرانی از دولت ریاض طبق مقررات بین‌المللی تأکید کرد و افزود: فارغ از آنکه اتهام افراد اعدام شده چه بود، عربستان باید درباره چگونگی برگزاری دادگاه توضیح دهد چراکه خبرهای رسیده از رعایت نشدن حقوق کنسولی متهمان ایرانی حکایت می‌کند.

وی ادامه داد:‌ ایران هیچ‌گاه از جرائم و تخلفات اتباع خود در دیگر کشورها دفاع نمی‌کند اما معتقد است طبق حقوق بین‌الملل آنها در هنگام محاکمه باید از حق کنسولی برخوردار شوند و مترجم و وکیل داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد:‌ وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران باید موضوع اعدام اتباع ایرانی را از طریق شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پیگیری کند چراکه آنها بدون برخورداری از حقوق خود محاکمه شدند.

وی افزود: غرب تا یک مشکل جزئی در ایران اتفاق می‌افتد پرونده‌های قطوری در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد علیه جمهوری اسلامی می‌سازد، حال آنکه مقام‌های سعودی حقوق ملت خود و اتباع خارجی را با بی‌رحمی کامل نقض می‌کنند اما مدعیان دفاع از حقوق بشر هیچ اقدامی در محکومیت دولت ریاض انجام نمی‌دهند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با یادآوری گسترش موج بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه، تأکید کرد: عربستان از نهضت‌های رهایی بخش منطقه نگران است و قصد دارد با تنش‌آفرینی و حاشیه‌سازی برای ایران توجه ملت‌های مسلمان را از حقایق جهان اسلام منحرف کند اما دیر یا زود موج دموکراسی‌خواهی دینی، دولت ریاض را نیز به زانو در خواهد آورد.

اعدام هجده ایرانی متهم به قاچاق مواد مخدر از سوی دولت عربستان در سال جاری اجرا شد حال آنکه دادگاه سعودی قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی را درباره نحوه و مراحل رسیدگی به اتهام این افراد رعایت نکرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet