هدر اصلی
1391/04/14 15:24:00
سرویس سیاسی
نخست وزیر ایتالیا:

پارلمان ایتالیا با دولت در مسیر تعامل با اتحادیه اروپا همکاری کند

نخست‌وزیر ایتالیا با مهم خواندن نشست دو روزه بروکسل برای مقابله با بحران اقتصادی اروپا از پارلمان این کشور خواست تا با دولت ایتالیا همکاری کند.
پارلمان ایتالیا با دولت در مسیر تعامل با اتحادیه اروپا همکاری کند نخست‌وزیر ایتالیا با مهم خواندن نشست دو روزه بروکسل برای مقابله با بحران اقتصادی اروپا از پارلمان این کشور خواست تا با دولت ایتالیا همکاری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2968.jpg پارلمان,ایتالیا,با,دولت,در,مسیر,تعامل,با,اتحادیه,اروپا,همکاری,کند Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از وال استریت ژورنال، «ماریو مونتی» نخست‌وزیر ایتالیا در سخنانی در جمع سناتورهای مجلس سنای ایتالیا خود را عامل آشتی و همگرایی میان رهبران اروپایی دانست که از اختلافات شدیدی رنج می‌برند.

مونتی امروز -چهارشنبه- از سوی نماینگان پارلمان این کشور برای اتخاذ مواضع شدید ترعلیه آلمان در قبال مسائل اقتصادی ناحیه یورو تحت فشار قرار دارد.

بر اساس طرح اتحادیه اروپا، رهبران ناحیه یورو پس از برگزاری جلسات متعدد گفت‌وگو با امضای موافقت‌نامه‌ای توافق کردند با تامین منابع مالی صندوق نجات مالی اتحادیه اروپا از ورشکستگی بانک‌ها جلوگیری و با بحران بدهی در این ناحیه مقابله کنند.

نخست‌وزیر ایتالیا با اشاره به اینکه مدت زمان حضور وی در سمت نخست‌وزیری تا بهار آینده به پایان خواهد رسید از پارلمان این کشور خواست وی را در مسیر سیاست‌های که  درقبال اتحادیه اروپا اتخاذ می‌کند همراهی و حمایت کند.

وی تاکید کرد: امیدوارم در ماه‌های پایانی حضورم در این سمت از همراهی پارلمان برخوردار باشم.

رهبران ۲۷کشور اتحادیه اروپا در نخستین ساعات جمعه گذشته توافق کردند از ثبات اقتصادی در اتحادیه اروپا محافظت کنند.

در نشست بروکسل همچنین توافق شد که بانک‌های مرکزی اروپا با استفاده از ارائه مازاد نقدی خود به بانک‌های اسپانیا از ورشکستگی آنها جلوگیری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet