هدر اصلی
1391/04/16 08:31:00
سرویس اقتصادی
نماینده کارگزاران و پیمانکاران مخابرات :مخابرات برای فرار از قانون نام پیمانکار را برروی ما گذاشت

عزیزی:مشکل کارگزاران دفاتر مخابرات روستایی حل نشود از راه دیگر وارد می شویم

پس از خصوصی شدن مخابرات ۵۰ هزار کارگزار مخابرات روستایی اخراج شدند و۷ تا ۸ هزار نفر از کارگزاران هم بیمه نیستند.
عزیزی:مشکل کارگزاران دفاتر مخابرات روستایی حل نشود از راه دیگر وارد می شویم پس از خصوصی شدن مخابرات 50 هزار کارگزار مخابرات روستایی اخراج شدند و7 تا 8 هزار نفر از کارگزاران هم بیمه نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/12998.jpg عزیزی:مشکل,کارگزاران,دفاتر,مخابرات,روستایی,حل,نشود,از,راه,دیگر,وارد,می,شویم Icana

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، علی رغم اینکه بر اساس حکم دیوان عدالت اداری کارگزاران مخابرات روستایی درزمان خصوصی شدن مخابرات، کارگر ودرزمان دولتی بودن مستخدم دولت محسوب می شوند، اما بیمه ای ندارند و مخابرات برای فرار ازقانون اسم اینها را پیمانکار گذاشته است.کارگزاران مخابرات روستایی به منظور احقاق حقوق خود بارها و بارها به کمیسیون اجتماعی و کمیته مخابرات مجلس آمدند که درنهایت بر اساس دستورجلسه کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم و بر اساس قول وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تامین اجتماعی مکلف به بیمه کردن این کارگزاران شدند، دوره هشتم مجلس تمام شد اما قانون وحکم دیوان اجرا نشد .از این رو نماینده ای از کارگزاران هر استان با شروع به کار مجلس نهم اعتراض خود نسبت به عدم اجرای قانون اعلام کردند .درهمین راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاون سازمان تامین اجتماعی و برخی از مدیران این سازمان برای پاسخگویی به مشکلات کارگزاران درکمیسیون اجتماعی مجلس گردهم آمدند .

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درگفت وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت  به جلسه مشترک کمیسیون با نماینده کارگزاران، سازمان تامین اجتماعی و مخابرات روستایی اشاره کرد و گفت: دراین جلسه مقرر شد تا درمهلت دو هفته ای کارگروه مشترکی مشکلات و حقوق کارگزاران را پی گیری کند.

عبدالرضا عزیزی افزود: اگر مشکل با مذاکره حل نشد از راه دیگر و شکایت به قوه قضاییه پی گیری می کنیم.

در این باره حمیدرضا فولادگر به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت  نیزگفت: قرار شد کارگزاران درجلسه کمیسیون اصل 44 وکمیته مخابرات مسایل خود رامطرح کنند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد : بخشی از مشکلات آنها درمجلس قبلی مطرح و حل شد و بودجه ای هم برای آن درنظر گرفته شد .

نماینده مردم اصفهان در مجلس تاکید کرد: در جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن با کارگزاران مخابرات با نمایندگان سازمان تامین اجتماعی و مخابرات سهم مخابرات و تامین اجتماعی باید مشخص شود.

مخابرات زیر بار نمی رود

همچنین دراین باره نماینده کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی درسراسر کشورگفت: مخابرات زیر بار بیمه کارگزاران مخابرات نمی رود و به انحاء مختلف از زیر بار این کار شانه خالی می کند.

حسن قربان زاده به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: سازمان تامین اجتماعی برای بیمه کارگزاران مخابرات روستایی قرارداد می خواهد اما شرکت مخابرات روستایی قراردادکارگزاران را به سازمان تامین اجتماعی ارایه نمی کند.

وی ادامه داد: ما پیمانکار مخابرات نبودیم ، شرکت مخابرات برای فرار از قانون نام پیمانکار را برروی ما گذاشت و پس از خصوصی شدن 50 هزار نفر را اخراج کرد.

قربان زاده گفت: دیوان عدالت اداری اثبات کرد که ما زمان خصوصی بودن مخابرات کارگر و درزمان دولتی بودن مخابرات مستخدم مخابرات بودیم.

نماینده کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی درادامه تاکید کرد: کارگزاران مخابرات روستایی امنیت شغلی ندارند و یک سوم حقوق یک کارگر ساده را دریافت می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet