هدر اصلی
1391/04/14 16:52:31
سرویس سیاسی
بخشایش اردستانی:

موج بیداری اسلامی دولت باکو را نگران کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مقامات باکو گمان می‌کنند که می‌توانند با ایجاد تنش در ایران، گسترش موج اسلام خواهی را متوقف کنند.
موج بیداری اسلامی دولت باکو را نگران کرده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مقامات باکو گمان می‌کنند که می‌توانند با ایجاد تنش در ایران، گسترش موج اسلام خواهی را متوقف کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/13666.jpg موج,بیداری,اسلامی,دولت,باکو,را,نگران,کرده,است Icana

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره دستگیری دو جاسوس آذربایجانی شده، گفت: اقدامات کشور آذربایجان علیه جمهوری اسلامی در راستای جلوگیری از نفوذ تفکر شیعی و اسلامی است.

نماینده مردم اردستان و زواره اختلافات باکو با تهران را ناشی از حوادث تاریخی دانست و با یادآوری اختلاف میان ارمنستان و آذربایجان درباره منطقه قره‌باغ، افزود: ایران در زمان گذشته موضعی اتخاذ کرد تا دو طرف راضی باشند اما این رویکرد به مذاق مقامات کشور آذربایجان خوش نیامد.

وی با یادآوری شیعه بودن اکثر مردم کشور آذربایجان تأکید کرد: مسئولان آذربایجان از نفوذ تفکر شیعی به ویژه پس از اینکه موج بیداری اسلامی کشور بحرین را فرا گرفت هراسان هستند و سعی می‌کنند با ایجاد تنش در ایران، گسترش موج اسلام خواهی را متوقف کنند.

وی گفت: مقامات باکو از ترس آنکه شیعیان این کشور دست به قیام بزنند، برای حفظ جایگاه خود اقدام به دستگیری رهبران مذهبی کردند تا دیدگاه‌های سکولار خود را بر جامعه تحمیل کنند.

بخشایش اردستانی درباره بهره و نفع صیهونیست‌ها از مواضع کشور آذربایجان، گفت: از آنجایی که ایران در کنار گوش رژیم صهیونیستی سنگرهای مقاومت را برقرار کرده، صیهونیست‌ها در تلاشند تا پایگاه‌های خود را در آذربایجان مستقر کنند و جابه‌جایی منافقین به این کشور نیز در همین راستا پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت باکو از طریق وابستگی به آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال حفظ حکومت خود هستند، یادآور شد: در حالی برخی نمایندگان آذربایجان موضوع ایجاد آذربایجان بزرگ را مطرح می‌کند که ایران به عنوان کشور مادر آذربایجان شناخته می‌شود و آذربایجان فعلی از تقسیم ایران شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: دولت باکو به منظور تضعیف ایران این گونه شعارها را طرح می‌کنند و با تحریک مردم قصد نفوذ در لایه‌های اجتماعی ایران را دارند اما مردم غیور و شیعه آذربایجان ایران به خوبی با این نیرنگ آشنا هستند و خدعه‌های آنان را خنثی می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:  موج بیداری اسلامی با محوریت شیعیان، منطقه خاورمیانه را فرا گرفته است؛ اگرچه تشیع در آذربایجان به دلیل جدایی روحانیت در زمان شوروی سابق و همین‌طور در دوران حیدر علی‌اف تضعیف شده اما نمی‌توان نفوذ بیداری اسلامی در این کشور را نادیده گرفت.

دو تبعۀ بازداشت شده کشور آذربایجان در ایران، به اتهام جاسوسی و تلاش برای ایجاد تنش‌های قومی تحت بازجویی قرار دارند. مدارک و اسناد به دست آمده نشان می دهد که شهریار حاجی زاده و فرید حسین اف با هدایت سرویس اطلاعاتی آذربایجان MTN، وارد ایران شده بودند. آنها ماموریت داشتند تا تعدادی از معترضین داخلی را همسو با مقاصد خود و در راستای جدایی طلبی به کارگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet